Piaggio Sfera 125 (1997)

Vlastník BurnesOldman
Vloženo 7.3.2021
Aktualizováno 7.3.2021

Škodovák jí říkal Sferary já jí přejmenoval na Puzzle

Motorka koupena od skodovak (Plzeň 2-Východní Předměstí)

První dojmy - První dojem byl, jak to říct, rozporuplnej. V šeru ve stodole stálo nějaké červené torzo pod značnou vrstvou prachu. Když byl stroj vytažen na světlo boží začal jsem pochybovat o svém duševním zdraví.

Tento stroj mě byl nabídnut Škodovákem pro mého syna v roce 2020. Každej stroj (alespoň u mě doma) má mít své jméno a Škodovák mu říkal Sferary, ale já když jsem vyděl v jakém je to stavu tak mě napadlo jediné PUZZLE. Bylo to jako prostě rozebrané na součástky a ještě k tomu nekompletní, ale zase za super cenu ( a to já rád).Bohužel je to rv 1997 takže shánět na to náhradní díly byl dost oříšek, třeba pomocný rám motoru ( nebo jak se to jmenuje) ( původně mě teda říkal kamarád že tam dáme z Hexagona který má a jistě tam půjde a nešel) jsem sehnal od Bulharského překupníka v Řecku, dále byl karbec KO (dal jsem tam Naraku) a další a další špeky. Skoro každej víkend v létě 2020 jsem to skládal a stříkal (sprejem) a nakonec se to asi povedlo ( není to žádnej krasavec a má za sebou nějakou tu bouračku a je to na něm vidět, ale pro 16ti letého kluka na otrkání to bude doufám OK) Koncem léta jsem si půjčil od kamaráda dodávku a odjel na STK ( ten příběh dávám takhle večer u piva k lepšímu (byla to docela sranda)) a prošel bez ztráty kytičky. První jízdu jsem absolvoval jen takovou seznamovací cca 10km a byl jsem mile překvapen, na to že to má 10ti palcová kolečka tak to moc nedrncá, je to docela živé a pohodlné. Letos jsem na tom pár km také udělal a můžu říct že kromě startování (baterka KO) je to celkem super a má to nádhernej hlubokej zvuk.
PS: fotku jsem stáhl z profilu Škodováka, protože vlastní nemám (ale je to ten stroj) a dodám dodatečně