renocar_unor

Kentoya Hamster 125 (2020)

Vlastník Afe64
Vloženo 4.3.2021
Aktualizováno 4.3.2021

"Poctivej číňan" - za těch pár drobných dostanete to, co si zaplatíte, snad i něco navíc.

Aprilia RS 50: Řekl jsem si, že na dojíždění 9 km do práce a prasení po poli by jí byla škoda.

První dojmy - "...to je fakt jako sedět na hajzlu!" To byla přesně moje reakce po prvních 15 metrech. Výkon 6.2 kW mi přišel nesmírně brutální neboť jsem předtím řídil pincka.

Motorku bych doporučil pro - Na ježdění za pár korun, prasení po lese, a vyhnutí se zácpám ve městě, naprostý ideál pro mladé piloty.

Doplňky na motorce - Zadní kufr, nosné boční brašny na cestování - a ano, jen magor by s tímhle cestoval a to já jsem.

Moje vize byla asi takováhle - potřebuju něco na jízdu po městě, a musí to být funglovka. Ve své podstatě mě bylo úplně jedno jestli chci řadit nebo ne. První krám, do kterýho jsem vešel, mi nabídly skútry, který mě ničím nezaujaly... no, a tenhle jo.

Vzhledově si to hraje na off-road skútr, tím ale opravdu není. Za mě ale plus, že při táhání ze země či rokliny má skútr před světlem "madlo" kterým se dá dobře vytáhnout.
Budíky celkem prosté - tachometr, stav blinkrů a světel, palivoměr (který na můj vkus celkem přesně značí).

V tento moment má najeto přes 1850 km, pravidelná údržba.
Jízdní vlastnosti jsou takový, že na těch 12" kolech opravdu člověk musí koukat na čem jezdí, protože jsou malinkatá kolečka náchylná na podklouznutí (což se mi stalo celkem 2x - oboje na dešti, jednou při nájezdu do kruháče a po druhé při brždění v 80 km/h (bacha, přední kotoučovka je opravdu ostrá!) - až jsem se divil že po pádu v osmdesátce ten pekáč měl akorát poškráblé plasty.)
Je to takový nemotorný, má to malý rejt, nechce se nechat "naklopit" do zatáčky. Dost špatně si vede při přejezdu po kolejích na mokru.

Maximální rychlost v TP je udávána 85 km/h, ale v pohodě jede tachometrových 100, a pokud jste mladý pilot/ka, a nemáte strach, dá se z toho vymáčknout až 120, ale to při malých kolech, a celkovou kvalitou zpracování je jen pro sebevrahy.
Spotřeba byla při zajíždění nějakých 4-4.5l na 100 km, což mi přišlo celkem dost, ale teď se to ustálilo na nějakých 3l.
Mám, byť blbou náhodou osvedčené, že skútr jezdí na mix 1/3 nafty a 2/3 benzínu v nádrží. Sežere to i ředidlo, cokoliv co pálí.

Poruchy se mi zatím vyhýbají (a teď to musím hodně rychle zaklepat!), byť teda nemůžu opominout to, že se mi kolikrát sám přidá plyn, ale to přičítám mým karambolům a naprostému flegmouštví to seřídit.

Kentoya na své stránce píše, že se jedná o off-road skútr, úsměvné je, že servisní knížka to hned na první stránce tučnými písmeny vyvrací: "Skútr není určen pro ježdění v terénu."
Nicméně, prasit to v lese a po poli se vážně dá, byť teda dřu spodkem.

Cestování? V době zájíždění (najeto tehdy 460 km) jsem jel na jeden zátah z Prahy do Linz a zpět. Maximálně jsem jel 75 km/h, nechtěl jsem aby se to rozlítlo.
Cestování pro dva může být nekomfortní jednak, že mě samotnému přišlo, že by batoh seděl moc vysoko, za druhé, že ze sedačky bolí po pár desítkách km pozadí, a za třetí, ve dvou skútr po rovince nedá víc než 70 km/h.

Kufr je ok, vejde se do ní jedna integrální helma. A maličká gola z lídla.

Shrnutí: čekal jsem to teda podstatně horší - znám případ skútru z tesca, který najel jen 1200 km a konec - každý říká jaká je čína šrot a tohle se drží jak židovská víra!

Dabb
Dabb napsal 13.03.21 v 22:29 10b.

Na pole dobrý

pali3x
pali3x napsal 04.03.21 v 21:01 10b.

Prajem všetky kilometre kolesami dole .
Hlavne pozor pri jazdení - život nie je počítačová hra, človek nemá "X" životov, ale iba jeden...
Po prečítaní tohto "profilu motorky" som neskutočne rád, že môj syn nemá absolútne záujem o motorky a nikdy ho to zrejme ani nechytí .

Ku skútru...
Moja babka hovorievala "lacné mäso žerú psy" (doslovne "tuňe mäso psy žeru")... Tak je to aj s lacnými vecami a nízkou kvalitou. Radšej niečo jazdené / staršie a "poctivejšie" postavené. Za dobré peniaze sa dajú zohnať veľmi pekné stroje - len je potrebné si chvíľu počkať.