Ducati 1098 S (2008)

Vlastník firebladetom
Vloženo 4.3.2021
Aktualizováno 4.3.2021

Ducati 1098 S byla moje modla od doby, kdy byla představena. Nikdy by mě nenapadlo, že kdy bude stát v mojí garáži. Okolnosti ovšem nahrály karty a tak tam teď stojí společně s RSV Mille a CR250R.

KTM 1290 Super Duke R: Na Dukovi mě lákal motor. Nakonec ale zvítězila láska ke kapotám..

První dojmy - První dojem? Je nádherná. Je tak strašně krásná, že jí obcházím dokola a dokola a pořád nacházím nové, dokonalé tvary. Musím uznat, že tohle ti taliáni prostě umí, jako nikdo na světě. Po usednutí za řídítka není tak moc radikální, jak bych čekal. Srovnávám s VTR SP1 a se stále ještě současnou RSV Mille.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo miluje italky, nemá hluboko do kapsy a je tak trochu magor..

Doplňky na motorce - Výfuky MIVV Suono Stainless Steel
otevřená spojka

První kilometry se odehrávaly v cca 10ti stupních, takže to bylo opravdu něžné seznamování.
Jak jsem již zmiňoval, posez a celkově poloha za řídítky není tolik radikální, jak jsem čekal.
Co mě naopak velmi překvapilo je, jak je ta motorka sametová. Veškerý ovládání, páčky, tlačítka, jízda, motor... je to takový hebký. Ne měkký, ale hebký. Je neskutečně stabilní a pevná, ale není to rumpál, jako moje druhá motorka RSV Mille. Mille je kladivo, divoký, ostrý, tvrdý, agresivní. To Ducati ne. Ta na to jde jinak. Ve finále jste na ní mnohem rychlejší, ale tak nějak přirozeněji.

Zbytek po pár dalších km.

Martin-zx
Martin-zx napsal 29.02.24 v 08:41 10b.

Krásná raketa, ať slouží.

StepanP
StepanP napsal 20.03.21 v 14:44 10b.

krasna! Dustojnej pokracovatel rady 916, parada
Clovek na ni muze cumet hodiny a neokouka se

mike_fish
mike_fish napsal 11.03.21 v 19:38

Sorry jako, ale podle mě je tohle jedna z nejkrásnějších motorek vůbec...

Juraj22
Juraj22 napsal 11.03.21 v 19:10 10b.

Krásná rudá střela, tak ať slouží

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij napsal 11.03.21 v 07:36 10b.

Parádní Ducna , taloši design fakt umí. A když Ducati, tak jedině červenou