Yamaha XV 535 Virago (1997)

Vlastník LubosCholt
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 12.3.2021

Malý chopper, velmi populární s nadčasovým designem

První dojmy - Pěkná jízda pohodovým tempem, super zvuk, když se bliští chromy, je to pěkný.

Můj první chopper, vlastnil jsem pouze 3 měsíce a najel asi 1000 km. Po 10 leté pauze jsem se rozjezdil, ujistil že budu pokračovat cestou chopperu/ cruisera a poslal dál. Motorku jsem původně kupoval jako investiční kousek, přecijen je to pěknej karburátor, vzduchem chlazený, co už se dnes vlastně neprodává. Říkal jsem si že za 20 let to bude mít cenu. Nicméně není místo v garáži a tak jsem se rozhodl že ani přestavovat ani zhodnocovat mašinu nebudu a poslal jsem jí dál, no a koupil Harley Davidson Electra Glide :)

Chtěl jsem z toho udělat todleto (je to bobber styl právě z Viraga 535)

Je to taková menší motorka. Pochopím to dnes asi jen jako základ na přestavbu něčeho jako bobber. Tzn vyměnit sedlo pro dva za single, uříznout celou zadní část, jiné výfuky, vyhodit přední blatník, vyměnit řídítka za vyšší... podle mě je to dispozičně ideální na stavbu. Dvouválec, 535 je trošku méně, ale co jsem se smál, jede to skoro jako Sportster 883 od HD s rozdílem že tenhle japonec je o 30 let starší.

Ve dvou je to špatný. Já mam asi 90 a se spolujezdcem už je to moc váhy, motorka na každym hrbolu jebne na doraz tlumičů, neni to komfy.
No a je to malý na nějaký delší výlety, co si budem. Virago ať už tahle 535 nebo 700 nebo nejoblíbenější 1100 maj super základnu fandů. Na facebooku je skupina kde všichni všechno řešej, domlouvaj srazy, je to dobrá komunita. Fain lidi, takže to je dost přidanou hodnotou týhle starý káry :)

pkkaca
pkkaca napsal 03.03.21 v 00:56 10b.