Honda CBR 1000RR Fireblade (2012)

Vlastník Kubik19
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 12.6.2022

Vloženo: 19.07.2021, Uskutečněno: 19.07.2021, Zhlédnuto: 18x

Ahoj,
od okuhu jsem se byl projet asi 4x po cestě. Z toho 3x jsem měl defekt... dvakrat na zadní kolo jednou na přední. Včerejší defekt na předek, kdy jsem brzdil z 220km/h do nepěkného vracáku a motorka mi nebyla schopna zatočit, takže jsem skočil v protisměru (naštěstí nic nejelo a ukočíroval jsem to)... a v tu chvíli jsem si řekl a dost. Nemá to úplně nic společného s těmi defekty. Spíš to jen potvrdili myšlenky v mojí hlavě. A tak padlo rozhodnutí. Na cestu sportovní motorku už nikdy nechci. Mám pocit, že jezdím už na tolik rychle, že to je extrémně nebezpečné a všechny tyhle věci co se sem tam stanou, by mě mohli stát život... a to fakt nechci. A proto, konec. I když je Fároš boží motorka a jsem sní neskutečně spokojený, půjde do světa (pravděpodobně na začátku září). Místo něj koupím nějakou litrovou okruhovku tak do 100k... a k tomu nějakého hravého motárda/naháče na blbnutí po práci a čištění hlavy. Hlavně něco, co mě nebude nutit jezdit rychle.

Je sice pravda že, na okruh se mockrát nedostanu, ale i kdybych jel 5-6 za rok, tak si myslím, že je rozumnější varianta koupit něco přímo na to, než jezdit na světlech a pak to zahodit.

Tímto bych rád dal všem kamarádům za pravdu, že dneska mít sportovní motorku do tak odporného provozu je absolutní nesmysl.

Fuj.. tak jsem se vypovídal .D mějte se hezky

Wildaja (44) napsal 07.05.2022 v 22:11

Mám to podobně, čuchla jsem k okruhům a teď si jízdu blbnutí užiju maximálně na parkovišti .
Je to škoda, ale chochání a uhýbání blb..kům, co je jim pruh malý a do zatáček pálí
i když tam nevidí???, mi bere chuť. Začala jsem jezdit do práce na kole
a to je taky o život. Zákon káže, lidi hloupnou a hromada plechu okolo člověka je natolik pevná, že se každý cítí být king.
Šance tu být je jen jedna, neberme ji sobě a už vůbec nééé, někomu jinému !
Jezdi a šťastnou cestu vždy .

Ozzy_ (1128) napsal 19.08.2021 v 12:36+1

Je to tak .....

Pedl (177) napsal 19.07.2021 v 23:04

Jseš si jistý, že tě ten motard nebude nutit jezdit rychle? Poloviční maximálka neznamená, že to není nebezpečné

1 reakce

Kubik19 20.07.2021 v 09:17

nebezpečné je i chodit pěšky :)

Křesťan (8) napsal 19.07.2021 v 21:01

Myslím, že Ti zdravý rozum zachránil život Spousta lidí nemá to štěstí....

1 reakce

Kubik19 20.07.2021 v 09:17

to je asi pravda

IvanDvoutakťák (5061) napsal 19.07.2021 v 15:59+1

Když jsem *školil* moje dva synky pro to "dobrodružství" jízdy
po veřejných komunikacích, už tehy jsem jim říkal to obligátní
NIKDY nemáš přednost / nevěř blinkrům / VŠICHNI "dvoustopáři"
plus "údržbáři" silnic tě chtějí zabít,
A TO TENKRÁT "se" ZA VOLANTY ještě NEPSALY SMSky ...

Takže, Kubíku, přežil´s "to", co na českých silnicích můj kamarád
z GB už na konci 90. let nazval ŠÍLENSTVÍM a proti čemuž
jsou závody motocyklů i na přírodních okruzích jen *lehtáním nervů*
a při nichž přichází o život jen zlomky promile "zúčastněných" ve
srovnání s každodenními zprávami v médiích .

5 reakcí

Kubik19 23.07.2021 v 13:34

je to blázinec ja ročně najezdím 40-50k km. Takže to znám moc dobře,
a někdy z toho totálně šílím. Je to čím dál tím horší

• Loket a poslední jízdy veřejnosti

Tak jsem vyrazil na poslední jízdy veřejnosti. Já vím, poslední se neříká, ale když mě ten provoz tam tak s..., že to ani nejde. Navíc ti lidé neumí ani držet stopu a pak je to o hubu. A tak jsem se rozhodl, že na spz ka

Vloženo: 25.05.2022
    Uskutečněno: 25.05.2022
  • První 25minutovka Brno 2k22

https://youtu.be/pLzHRkHyglE Tak jsem včera vyjel letos poprvé na okruh v Brně. Celek den poprchalo a bylo 14-16 stupňů. Nakonec teda klapla jediná 25minutovka, ale i tak jsem si to mega užil. Není to žádná výhra po

Vloženo: 07.05.2022
    Uskutečněno: 07.05.2022
    Tachometr: 32000km
  • Servis time 2022

Deník motorky: Tak jsem se pustil do servisu před sezónou 2022. Letos jsem to teda vzal, zase z gruntu. V první řadě motorka odjela k FIKmoto. Svíčky, rozvody, ventily, K&N vzducháč, quickshifter od rolingera (gp řaze

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.01.2022