Yamaha Tracer 9 / 900 (2019)

Vlastník majstropava
Vloženo 1.3.2021
Aktualizováno 9.4.2022

Poprvné nová motorka, poprvné tří válec. Ve verzi GT - top.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice) - Spokojenost-vše klaplo dle dohody, komunikace v pohodě. Doporučuji.

Kawasaki Z 1000 SX: V době mého zájmu malá nabídka strojů a nebyla žádná s kufry.
Kawasaki Versys 1000: Moc krásná motorka, ale pro mě těžká, vysoká a bohužel taky drahá. Za nový kus docela palba a doplňky si také nechají rádi zaplatit. Navíc opět čtyřválec a chtěl jsem zkusit něco jiného (třívalec).
Triumph Tiger 1050 Sport: Vyzkoušena a pro mě opět vyšší sedlo, větší váha a bohužel bez originál kufrů. Jinak vzhledově moc pěkná motorka, letmo uložené kolo krásné!
Yamaha Tracer 700: Celkové zpracování motorky a ovladačů mě docela nemile překvapilo, dvouválec živý, ale časem by zřejmě chyběl výkon. Menší výbava než-li vetší bratr (bez trakce, palivových map, digitálního displeje, rychlořazení, vyhřívané rukojeti, tempomat atd.)

První dojmy - První dojmy jsou pozitivní a už se těším na sezónu. Jde o model r. 2019, zakoupen v Pemm Brno v r. 2020 ( 0 km) a do provozu uveden r. 2021. Nechtěl jsem nyní moderní matné barevné kombinace a proto barva Nimbus Grey.

Doplňky na motorce - Verze GT-takže vše, co k ní patří. Chystám se na rozšíření bočního stojanu a padací rám od SW Motech, kryt chladiče, kryt vík motorů a vyšší plexi.

Po prodeji FZ 1 Fazera ve verzi GT jsem hledal něco s kufry, na které jsem si maximálně zvykl a chtěl jsem zůstat věrný značce i objemu. Ono v této katekorii není moc z čeho vybírat vzhledem k mé výšce a nechci se prát z těžkým strojem.
Na choppera je ještě čas, na enduro mám krátké nohy a tak jedině něco sportovně-cestovního, což tato motorka splňuje.
Zkušenosti zatím minimální. Budu zajíždět a bál jsem se, že to bude nuda, ale po svezení si myslím, že to přetrpím a bude i zábava.
Motor všude chválen, brzdy také, podvozek jde poladit a celková ovladatelnost na místě i za jízdy za jedna s hvězdou.
Uložný prostor v kufrech menší než u Fazera cca o deset litrů, do kufru nevejde přilba a spotřebu očekávám podobnou okolo 5-6 litrů.
Až najezdním více určitě dám další informace, ale za mě doporučení pro cestovně - sportovní či sportovně-cestovní jezdce.

majstropava
majstropava napsal 15.03.21 v 14:55

Zdar bikeři, díky za hodnocení a všem pohodovou sezónu 2021!

Paulano
Paulano napsal 08.03.21 v 10:26 10b.

JardaBar
JardaBar napsal 08.03.21 v 06:55 10b.

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 04.03.21 v 18:21 9b.

Taky jsem si dal Tracera ke 40tinám Hodně šťastných kilometrů

Myschan
Myschan napsal 02.03.21 v 08:55 10b.

Myslím, že nudit se nebudeš. Dáš tam A, otočíš rukojetí a budeš mít krásný den