Honda XRV 750 Africa Twin (1990)

Vlastník Kozička750
Vloženo 1.3.2021
Aktualizováno 19.4.2022

Jedinečná motorka a pro mě nejlepší stroj všech dob, který už nic nepřekoná !

První dojmy - Jezdím Afriky už od roku 1994 a stále mě překvapuje, jak jsou to dokonalé a úžasné stroje. K RD 04 jsem se vrátil po mnoha letech a zase mi padla do ruky, jak nic jinýho. Fantasticky vyvážená, motor do terénu zcela dostačující a i na delší tratě pohodlná.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny cestovatele a dobrodruhy, který se nebojí vyjet občas i do terénu.

Doplňky na motorce - padací rám a hlavní stojan

Tak jak jsem psal, s Afrikama mám milostný vztah už 3 desítky let. Je to celkově moje druhá RD 04 a myslím, že se nebude lišit od mých třech předešlých Afrik. Mám pocit, že mi padne do ruky dokonce i líp, než RD 07. Je to asi hlavně tvarem nádrže, který je u staré Afriky ostřejší, v sedě se tam nohy schovaj líp a ve stoje se o nádrž krásně opřeš.
Na její dvě bolístky - regulátor dobíjení a palivové čerpadlo jsme všichni Afričani zvyklí a všechno ostatní je snad nesmrtelný. Afričce oproti základní výbavě stačí dokoupit jen padací rám a centrální stojan na mazání řetězu a můžete s ní objet celej svět s "prstem v nose". Nemusíte kupovat za nekřesťanský peníze desítky různých dodělátek, chránítek a chráničů chrániče, aby jste mohli někam do terénu vyjet...

ondrais
ondrais napsal 17.10.21 v 10:39 10b.

v téhle barvě nepřekonatelně krásná! Jak modrooký bloncky A na tom sněhu jí to neskutečně sluší. Ten pomocný nasávací otvor za světly jak ze stíhačky mě nepřestává fascinovat. Stejné má na motorech třeba naše L-159
Ať slouží!

Žanynek
Žanynek napsal 16.08.21 v 15:39 10b.

Pecka

Fratr
Fratr napsal 02.04.21 v 10:17 10b.

Je opravdu moc hezká, ať ti dobře a dlouho slouží

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 13.03.21 v 19:26 10b.

Naprosto souhlasím...A trochu závidím tuhle barevnou kombinaci jsem chtěl také bohužel jich je jak šafránu..

p.epanica
p.epanica napsal 05.03.21 v 16:35 10b.