renocar_unor

Suzuki XF 650 Freewind (1997)

Vlastník Japekar
Vloženo 24.2.2021
Aktualizováno 24.2.2021

Lehké, menší, obratné trochu cestovní i enduro.

BMW F 650 GS: Dražší

První dojmy - Ani to tak neklepe na jednoválec :D

Motorku bych doporučil pro - Motorka je spíš pro menší lidi, já mám 185cm a dá se na ní poskládat.

Moto u mě 7 let, už trochu chyběl výkon ale to asi spíš jen v hlavě.
V době koupě jsem měl jen A2 a XF přesně zapadá do teto kategorie - 35kW i poměr váha výkon. Motor je fajn, na jednoválec moc nevibruje, co jsem měl možnost porovnat. Spodek pěkný, výkon hned, od 6000 otáček už docela řve a radši řadím. S tím výkonem, to je tak, že na cokoliv krom dálnice je plně dostačující. Svižná jízda ani předjíždění není problém. Má jen 5 kvalt, takže cestovka po dálnici trvale tak 110 ale to je zlo. Ač polokapota tak na ní fučí přes origo štítek. To radši bokem někde po 2.třídkách. Město není problém.

Byl jsem i párkrát v Alpách a ve vracečkách a zatáčkách je super lehkost a ovladatelnost. Obratná motorka. I v terénu, nejsem teda žádný Podmol, kamenitá cesta z údolí Střely prudce nahoru vymletá od deště není problém.

Spotřeba od 4,2 do 5. Za tu dobu jsem nemusel řešit nic extra, jen spotřební věci.Stačí trocha klasické péče, ventily jdou udělat doma. Vše je celkem dobře dostupné. Teda až na výměnu žárovky v zadním světle, kdy se sundavá zadní blatník :D
Chci tu samou jen s 15kW navíc :D

Milan1963
Milan1963 napsal 24.02.21 v 17:45 10b.