ČZ 250/485 (1982)

Vlastník Radek2107
Vloženo 23.2.2021
Aktualizováno 28.9.2021

Vloženo: 12.03.2023, Uskutečněno: 02.03.2023, Stav tachometru: 29055 km, Zhlédnuto: 54x

Hned v úvodu musím napsat, jaký jsem trouba. Doslova nadržený na první start jsem hned po po kompletaci motor musel nahodit, ale v té euforii jsem naprosto zapomněl na to, abych do motoru nalil olej. To jsem si naštěstí uvědomil, než jsem ho nakopl druhý den. Neumím si představit, co bych dělal po případném kousnutí se motoru. Takže bez oleje běžel asi půl minuty, což by nemuselo být smrtelné.
Slunečné, přesto chladné počasí mě natáhlo do garáže ke zkušební jízdě. Shrnu to takto: 6 km jsem jel, 4 km tlačil zpět potupně do garáže. Samosebou jsem neměl nářadí. Jal jsem se zjišťovat příčiny, proč motorka nejede. Benzín je, jiskra ne. Pojistka zapalování (mám bezkontaktní) v pořádku, zkusil jsem vyměnit zapalovací cívku-v pořádku, samozřejmě svíčku-v pořádku. Asi to bude to, co jsem nechtěl, aby to bylo. Elektronické bezkontaktní zapalování. Musel jsem zkušebně nahodit destičku s kladívkem. A ejhle, jiskra se okamžitě objevila. Musím se přiznat, že jsem se až teď naučil pořádně štelovat zapalování. Všechno zlé je k něčemu dobré. Motorka okamžitě chytla na drcnutí. Nu, další den, posilněn nadějí, jsem opět vytáhl motorku, abych jí ozkoušel. Motorka jela jako ďas, dal jsem si zhruba 30 km okruh. Přestože bylo chladno, mě rozehřívala radost, že se dílo povedlo.
Závěrečné hodnocení: 250 oproti "hranatým" 175 táhne z nízkých otáček. 50 km/h na čtyřku není problém a pak stačí jen pootočit rukojetí plynu a motorka jede, aniž by bylo třeba podřazovat. Ovšem je hlučnější, a to o dost. Uvidím, co přinesou další zajížděcí kilometry.

• První jízda v roce 2024

Ano, sice je ještě únor, ale sluníčko, bezvětří, suché silnice a teplota +9 stupňů neodbytně posilovaly chuť projet se na motorce a zároveň odzkoušet nově nainstalované vape (viz minulý záznam v deníku). Fajn okruh v ok

Vloženo: 20.02.2024
    Uskutečněno: 18.02.2024
  • Instalace VAPE

Prostě to muselo přijít. Vylepšení motorky zapalováním VAPE. Ano, není to zadarmo, ale vzhledem k tomu, že na motorce hodlám jezdit a pokud možno méně se v ní hrabat, jsem nakonec zainvestoval. První dilema: odstříhat n

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.01.2024
    Uskutečněno: 20.01.2024
  • Setkání sběratelů historických vozidel Činěves

V sobotu jsem vyrazil "na čumendu" do nedaleké Činěvse, kde se konalo setkání veteránů. Hezká akce, spousta motorek i zajímavých aut. Jen škoda, že jsem hel sám, nebylo s kým pokecat.

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.10.2023