renocar_brezen

Yamaha PW 80 (1992)

Vlastník scott67
Vloženo 22.2.2021
Aktualizováno 22.2.2021

Motorka, kterou jsem kdysi pořídil pro svoje kluky

První dojmy - Je to v podstatě nezničitelný stroj a ve své době určitě to nejlepší sportovní náčiní pro úplné začátečníky. I s dospělákem to umělo lítat po dráze docela statečně. Koupil jsem to kdysi dávno za deset klacků, když to mělo za sebou deset let provozu.

Motorku bych doporučil pro - Díky automatické spojce je motocykl vhodný i pro úplný blbce. Do všech těch úprav bych se nepouštěl, kdyby byl motocykl ještě vhodný k původnímu účelu. Tedy pro dětský motokros. To už samozřejmě dnes není, protože doba už je někde jinde a děti se dnes učí na jiné technice.

Doplňky na motorce - O doplňcích se asi mluvit nedá. jsou to díly z jiných motocyklů. Ale první úprava, kterou jsem provedl, bylo odstranění clony výfuku. (Navařený trychtýřovitý kroužek pro snížení výkonu v koleně, hned za výstupem z válce) To byla neskutečná piplačka, protože to bylo z festovního materiálu. A hlavně udělaný tak, aby to šlo odstranit co možná nejhůř. Použil jsem sekáče různých tvarů a fortunu.

Oba moji kluci, dokonce i sousedova holka si stroj náležitě užívali. Jenže jak rostli, začala jim být malá. Někteří teď mají už velké stroje, ale tento jsem postupně zvětšoval taky. Nejdřív jsem asi o pět čísel prodloužil kyvku. To tam ještě zůstala malá kola. Potom jsem už musel zvětšit radikálněji. Další prodloužení kyvky (v podstatě skoro výroba nové) Rozřezání celého rámu a roztažení na výšku. Prodloužení a navaření nové hlavy řízení (z nějaké Jawy) Kola zatím obě 16 palců, ale už chystám dopředu 19. Se zvětšením zadního kola byla nutná větší rozeta a napínák. Přední vidle jsou z ČZ 477. Zrušil jsem oilmaster, ne proto, že by nefungoval. Tyhle věci u Yamahy fungují bezchybně. Ale proto, že jsem neopatrností zničil olejovou nádrž. Zadní tlumič tam mám taky z Jawy. Originál byl jaksi neseřiditelný. Pořád jsem se s ním nemohl domluvit. Tento funguje dobře. Motorku používám na takové to poskakování po dědině ale hlavně na Motoboarding (Motoskijering se snowboardistou v závěsu) K tomuto účelu se hodí výtečně a navíc letos to se snowboardem ani jinak nešlo