Kawasaki Ninja H2 SX (2018)

Vlastník Roman_x
Vloženo 22.2.2021
Aktualizováno 7.12.2021

První kilometry s kosmickou loďí

Vloženo: 04.03.2021, Uskutečněno: 25.02.2021, Stav tachometru: 6400 km, Zhlédnuto: 29x

Konečně byly dny s teplotou nad 15 stupňů, takže volno v práci a jedéééém. Už to čekání bylo opravdu dlouhé. Ujel jsem 400km s toho 250km ve dvou. První pocity jsou hodně o emocích, hned od rozjezdu pochopíte, že sedíte na něčem vyjímečném. V porovnání s bývalým SX je to o dost sportovnější posez, víc zlomené nohy a řiďítka taky níž, ale dá se na to zvyknout. Ten pocit co ta motorka dělá mezi 8 - 12 000ot se nedá popsat. Je to jako jet po kolejích s proudovým motorem. Jedeš vesnicí 70 na trojku, za vesnicí otočíš heftem a rázem tacho začíná číslicí 2... a to prosím vše v naprostém klidu bez hluku a vibrací
První slova přítelkyně byly: jeto tiché jak auto
je to tvrdé
je to rychlé
jinak ve dvou vše o.k.
Pral jsem se s řazením, opravu používat qvikshifter pod 4000ot nemá smysl, motorce se to vyloženě nelíbí, takže pomalé rozjezdy , jízda obcí atd mačkat raději spojku, ovšem při svižné jízdě to tam padá bez spojky samo.
Nějak jsem nepochopil ukazatel průměrné spotřeby, ukazuje nesmysly, připadá mi to jako by ukazoval hodnoty za posledních 100m. Zkusil jsem dát pnou ujel 200km a znova do plna a vyšlo mi 7.4l, to bude asi reál, takže to bude brát přesně o litr víc než SX (tam jsem měl dlouhodobou 6.5l), ale věřte že za ten zážitek to stojí.

Je to opravdu vyjímečná motorka, která na sebe šíleně strhává pozornost kamkoliv s ní přijedete. Ujet na ni ve dvou za den 500km nebude problém. Už teď se těším na pořádné teplo kde si užiju jízdu naplno, zatím mi náklony ukázaly max úhel 38, ale je zima a všude plno štěrku, to za to nestojí.

Zatím jsem instaloval kryt chlaďiče , teď bude řada na výfuk, ale pořád nejsem rozhodnut jestli Akrap a nebo Yoshimura z USA.

Mishaking (0) napsal 04.04.2021 v 14:19

Taky čekám na laďák a objednal si Akrapa,jen se zasekl asi v Suezu,tak čekám a čekám
Jinak co mi bylo zděleno tak homologovaný je jen Akrapovič

jardusking (112) napsal 05.03.2021 v 17:24

No, co se týče toho laďáku, tak doporučuju Akrapoviče.
Potkal jsem minulej rok kluka s H2 na Ecce Homo ve Šternberku, jak tam blbnul s notebookem a ladil to. Koupil koncovku SC Project a prej spodek strašně špatný, ucukaný a nefunguje. Sám se bil do hlavy, že tohle vědět, tak jde hned do pana Akrapoviče, protože ten jedinej ladí výfuky na sériový mapy. Je to sice více peněz, ale u ostatních laďáků to máš palivový mapy, commandery, apod., který tě dostanou na stejnou cenu jako u Akrapoviče a stejně je to naprd.
Není to má zkušenost, jen zprostředkovaná, ale od majitele H2, kterej s tím najel 30.000 km

Jinak užívej ten výkon a ať to lítá hodně nízko nad zemí

NiLu (127) napsal 05.03.2021 v 08:34

Musí to být fakt zážitek. Jinak za mě určitě Akrap.

Milanek13 (48) napsal 04.03.2021 v 22:24

Velmi zajímavý stroj . Bude to určitě nezapomenutelné svezení.

• Konečně dorazil Akrapovič

Tak jsem se skoro po půl roce od objednání dočkal vysněného Akrapa... byl jsem na něj strašně zvědavý... a samozřejmě nezklamal. Ihned po vybalení jsem se pustil do náročné operace ala VLOŽKY VEN !!! , chtěl jsem to uděl

Vloženo: 01.10.2021
    Uskutečněno: 01.10.2021
    Tachometr: 12000km
  • První zážitek na okruhu v Brně

Tak jsem poprvé v životě zavítal do Brna na motoškolu, chytl jsem 35° ve stínu , takže celý den v kůži masakr, ale stálo to za to. Je to opravdu zážitek. Něco jsem se i přiučil. Závěr na velké dráze byl třešnička na dort

Vloženo: 27.06.2021
    Uskutečněno: 27.06.2021