Yamaha XJ 650 (1981)

Vlastník honza_k87
Vloženo 20.2.2021
Aktualizováno 20.2.2021

XJ 650 cafe racer, chtěl jsem něco staršího a originálního.

První dojmy - Motorka má stále ještě pár mušek, které je třeba vyladit. Ačkoliv vypadá lehce, je to poměrně těžký stroj, kolem 250 kg, na silnici sedí jako přibitá, pěkný zvuk a poměrně slušná akcelerace.

Doplňky na motorce - Téměř vše je předěláno. Koupil jsem již po přestavbě na kafáče provedené cca před 5 lety. Nicméně měla nějaké mouchy, takže jsem je začal postupně odstraňovat a nakonec mi zbyl jen rám s napůl rozebraným motorem. Nicméně teď po 3 měsících a spoustě oprav a úprav (jak funkčních, tak estetických) je zase vcelku.

Na recenzování je brzy.
Dneska jsem na ní absolvoval první zkušební vyjížďku a stále je co ladit.
Každopádně má velmi tvrdý podvozek, pěkně sedí.
Bez problémů jede i v nižších otáčkách, motor pěkně bublá, začíná zatahovat začíná cca od 3000 otáček.
Je to zkrátka jiné svezení, než na moderní motorce, ale přesně to jsem hledal.

franzlehon
franzlehon napsal 19.05.21 v 21:29

Ahoj,,,,prosim Te,,,,koupil jsem si taky 650 xj, ale na STK po me chteji zatizeni naprav,,,kdyz jsem psal na centralu Yamahy,tak mi bylo receno,ze to bude trvat minimalne mesic,ale poradili mi,ze pry staci mit okopirovany TP s temito udaji,,,od stejneho typu 4KO,71 PS,,nemohl by jsi mi pomoci,,dekuji za zpravu 777426999 nebo m.cox@centrum.cz

marafzs600
marafzs600 napsal 05.03.21 v 19:12 10b.

Povedená

TF88
TF88 napsal 28.02.21 v 12:25

TF88
TF88 napsal 28.02.21 v 12:25 10b.

scott67
scott67 napsal 26.02.21 v 22:11 10b.

Motoricky skvělý držák. Zajímalo by mě jak moc byla práce se seřízením karbeců s těmi filtry (KN?). Když jsem na ní jezdil já, trošku jsem měl přetryskováno (né moc) a v airboxu jsem měl řídší filtr. Pak to i docela jelo. A mimochodem, jako kafáč vypadá naprosto skvěle!