Triumph Tiger 800 XC (2017)

Vlastník jamalah
Vloženo 18.2.2021
Aktualizováno 18.2.2021

Triumph Tiger 800 XCX - ,,britský tygr´´

KTM 1090 Adventure: - Težká, vysoký posed, necítil jsem se na ní 100 %. + Jinak pěkně hbitý enduro
Suzuki DL 1050 V-Strom XT: - Oproti Triumphu Tiger menší výbava, vše co sem na moto chtěl byla příplatková výbava kterou nikdo moc neměl. Nechtělo se mi jí tam pak dokupovat a shánět. + Jinak krásný projev motoru
Yamaha XT1200Z Super Tenere: Chtěl jsem zkusit britskýho aristokrata který mi sednul do ruky.

První dojmy - Hned po vyzkoušení mi moto sedla do ruky. Krásná obratnost, rozhled a ovladatelnost. Motor je 3 válec který má vždy sílu, po vytočení nad 6.tis se v tom probudí pravý tygr. Trochu sem si zvykal na vyšší posezení ale po chvilce mi to přišlo pohodlnější než na klasické moto typu superbike...asi už stárnu a pohodlním :-)

Motorku bych doporučil pro - asi pro vyšší postavy (nad 175 cm) a člověka co chce pěknou a ovladatelnou motorku se kterou může i mimo silnice a nechce BMW, které jsou tuctovka.

Doplňky na motorce - Doplňky:
-originální padací rám (nalakován v létě 2020 na zlato + madla spolujezdce a další zlaté doplňky)
- boční kufry originál Triumph,které jsou opravdu skvělé (mají náklonovou funkci a dají se snadno brát sebou na ubytování)
- vyšší přední plexi Puig s defloktorem nahoře,který je nastavitelný (chvíli mi trvalo vychtat polohy ale už to mám v ruce)
- laděný výfuk Arrow (lehčí proti orig, a trochu lepší zvuk)
-led blinkry Triumph (opravdu skvělé)

Po dlouhém zvažování a vyzkoušení plno motorek stejné třídy padla volba na Triumph Tiger, který si mě získal. První co jsem zkoušel a zvažoval byl tehdy nový Kawasaki Versys 1000, který je mě velice zklamal. Pak jsem zkoušel a díval se po Suzuki DL 1050 V-Strom. Motor má pěkný projev, na moto se pěkně jezdí. Ale oproti Triumphu není moc žádná výbava (ani hlavní stojan v základu, výhřevy,a další). Pak mě velice nadchlo KTM Adventure 1090. Ale přišla mi hrozně vysoká,mohutná a nemotorná na místě a tím horší ovladatelnost. Jinak výkon to je síla. Poprvé když jsem vzal za plyn mi to úplně rvalo ruce. To jsem nečekal.

Triumph Tiger zakoupen květen 2020. Moto po prvním majiteli který si ji moc neužil. Na moto jezdil rok a půl a pak měl infarkt (ne na motorce). Pak moto chvíli v dědickém řízení až se dostala ke mně jako zánovní s najetými 14.tis km a velkou doplňkovou výbavou (kufry,plexi,brašny atd.)

Jízda na Triumphu je skvělá,motor má vždy sílu a hned výkon. I v kolonách krásná obratnost a mrštnost. Na České silnice, zejména Středočeský kraj,kde jsou silnice místy jak tankodrom je moto výborná.Po přejetí kanálu nebo díry se moto max.trochu zhoupne ale úplně jiný pocit než na Fazeru na kterém jsem jezdl před tím.
Mám elektronický podvozek WP (Tiger XCX) který je moc povedený, nastavitelné režimy a ovládání skvělé (trochu sem si déle zvykal na všechny ty funkce)
Líbí se mi úplné vypnutí ABS a funkce kontrola trakce TTC.
V terénu zatím zkoušeno jen na poli nebo lehce. To větší mě čeká v dalších sezónách kde bych chtěl moto vyvětrat po ,,zapadlých cestách´´.

Na cestování je moto super. Má gelové sedadlo, které je opravdu velice pohodlné a pozice za řidítky je také pohodlná na dlouhé cestování.
Líbí se mi přední světla. Za tmy to svítí skvěle, takhle mi nikdy nesvítilo žádné auto ani moto.

ondys_SY
ondys_SY napsal 22.02.21 v 21:15

Moc dobrá volba, před minulou sezónou jsem řešil změnu moto. Vyměnit V-Stroma za něco "jiného" a lepšího byl fakt oříšek, ale nakonec to vyhrálo XCčko 800 ... První výlet s motorkou byl výlet do Paříže (cca 4tis.km) a musím konstatovat, že to byla opravdu dobrá volba .
Přeji spoustu pohodových kilometrů kolama dolů

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 22.02.21 v 11:32 10b.

Raisto01
Raisto01 napsal 21.02.21 v 09:38 10b.

Super stroj. Nejlepsi je ho takhle vybavit, nalakovat, vycistit a pak s nim poradne mrdnout v blativym terenu o kameny
Ale na to ta motorka prece je. Uzij si to

matopp69
matopp69 napsal 20.02.21 v 22:42 10b.

velice dobrá volba. ja mám xrt a mohu potvrdit Tvoje zkušenosti. tak kolama dolu a nech slouží.

jiřus69
jiřus69 napsal 18.02.21 v 20:30 10b.

Když jsem teď v zimních měsících srovnával do čeho bych se pustil příště tak mi také vyšel Triumph Tiger . Takže za mne určitě dobra volba a velmi pěkný stav. Pěkná recenze