renocar_unor

Yamaha YZF-R1 (2008)

Vlastník Boblbee
Vloženo 18.2.2021
Aktualizováno 18.2.2021

Raketa, vážně, připomíná to raketu...ječivej čtyřvál, syčení z airboxu, jak za to vezmeš, tak to reaguje - bez emocí, chladnokrevně, bez sebemenšího zaváhání. Čím vyšší otáčky, tím větší peklo...tam kde dvouvál vadne ( nemyslím to zle ), tam tohle explodu

První dojmy - První dojmy na trati??? Motorka má tolik výkonu, že člověk někdy neví co s ním. Píšu tyhle články v únoru 2021 a mám za sebou v jejím sedle sezonu 2019 a 2020 ( i když covidem značně poznamenanou ) a už jsem se na ní snad něco naučil, ale pořád je toho hromada co se učit dál.

Motorku bych doporučil pro - ...za mne to patří na okruh, ale v civilu by se na tom podle mne dalo celkem pohodlně jezdit. Když budeš chtít..

Doplňky na motorce - ty jo toho je:
- závodní elektronika od MJ Motorsport
- závodní pěna v nádrži
- KN filtr
- 520 řetěz
- padáky
- rychlořazení nahoru i dolu
- lap timer
- launch control
- depo speed limit
- automatické ohřívání motoru
- zadní tlumič Öhlins
- přední tlumiče Öhlins vnitřky
- tlumič řízení Öhlins
...nic dalšího mne už nenapadá
" vlastně komplet nová převodovka

Proč:
- tahle R1 byla ve své době jednou z nejpoužívanějšího sportovního náčiní na okruzích a pořád má co nabídnout. Jasně na špici jsou teď jiný stroje a za jiný kačky, ale i s tímhle se dá zajet pěknej závod s pěkným časem.

- motor výkonu má na rozdávání, opakuju, chvílema je to toho až zbytečně moc. Na to, že to nemá kontrolu trakce. O to víc se člověk učí.

- já ji používám ryze na okruhy a z toho plynou mé zkušenosti s tímhle bajkem. Sem taky v této úpravě patří a dává to celé smysl.

- s ohledem na to, na čem jsem jezdil okruhy v minulých letech jsem musel od základu změnit styl jízdy. Rady ostřílených závodníků, kterých si vážím zní:

" čím dýl jsi na tohle bajku v náklonu, tím pomalejší jsi" Musíš to rovnat a topit!

...se to lehce řekne, když má člověk jalový ruce :)

- jeden zásadní poznatek - žere to.. a všechno - benzin, gumy, desky...ale tak to holt je no.

valeZ1000
valeZ1000 napsal 25.05.21 v 12:01 10b.

krásná mašina...

Jacubson
Jacubson napsal 18.02.21 v 15:09 10b.

Mooc hezky fotky Přesně sem R1 patří Užívej