Honda VT 750C Shadow (1997)

Vlastník HonzaStráša
Vloženo 17.2.2021
Aktualizováno 20.2.2023

Solidní motorka s klasickým čistým vzhledem. Vzhledem k objemu motoru to není na žádné divočení, ale na klidnou jízdu vyhovující...

Motorka koupena od AB-Moto - Seriozní jednání, motorky v top stavu. Za mě maximální spokojenost.

Honda VT 750DC Black Widow: Jednu krásnou mi vyfoukli před nosem. A pak už byly buď drahé, nebo zbědované. Nejlépe obojí :-)
Kawasaki VN 800: Nenašel jsem v blízkém okolí žádnou za rozumné peníze, která by se mi líbila.
Yamaha XVS 1100 DragStar: V hledané cenové hladině jsem nenašel slušný kousek, spíš samé šroty...

První dojmy - Na první nasednutí příjemná, nezáludná, skvěle padla do ruky a ani se 190 cm jsem se necítil špatně. Až tedy na řidítka. To byla první věc, co jsem musel vyměnit. Od té chvíle je posed z mého pohledu OK. Motorka je vyloženě hodná, vhodná i pro začátečníka.

Doplňky na motorce -

Jak jsem se dostal k VT 750... Posledních deset sezon jsem strávil v sedle litrové Suzuki SV. Byla to skvělá mašina. Ale v poslední době už nebylo na ježdění času tolik, jako dřív a poloha sezení s nekomfortně zalomenýma nohama mě pomalu přiměla popřemýšlet jestli už nenastal čas na něco klidnějšího. Něčeho, co by jak polohou za řidítky, tak i celkovým charakterem víc vyhovovalo občasným pohodovým vyjížďkám kolem komína. Poprvé mě vlastně napadlo, že cruiser by mi mohl být pro mě to pravé dřív než v 50 letech, už před několika lety. Když jsem u známého měl možnost krátkého projetí na zánovním H-D Fat bob. Ta motorka mi docela sedla. Bohužel tenkrát byla a i teď je mimo můj finanční rozpočet.
Tak jsem šel hledat, co že bych si mohl dovolit. Jelikož jsem rozmlsaný silným V-tvinem Suzy, bylo mi jasné, že by to mělo být přes litr. Nejvíc se mi zamlouval Drag Star 1100 od Yamahy. Ty jediné se občas objevily v mém cenovém dosahu. Po tom, co jsem se byl na jednu takovou podívat (jediná, co byla do 100 km), jsem usoudil, že na stroje v tak žalostném stavu nemá cenu jezdit se podívat x set km. Proto padlo rozhodnutí koupit motorku v blízkém okolí. a klidně i menší objem. Jen aby bylo na čem jezdit, než budou peníze na něco většího. A tak jsem po několika Hondách Black Widow, skončil u VT 750 Shadow, kterou jsem koupil 12 km od domu...

Motor má na klidnou jízdu síly dost. V klidném tempu zvládá i jízdu ve dvou. Ale mě tam chybí trocha páry a nádech chuligánství. Bohužel na moto s odpovídajícím objemem mi prozatím chyběl cash. Snad časem...

Lákal by mě stroj s objemem klidně i 2 x větším. Třeba jako Kawa VN1500 Mean Streak, nebo víc klasiky v podobě Hondy VTX 1300. Ale to se uvidí až časem podle peněz.

Sezóna 2021

V letošním roce jsem se rozhodl doplnit motorku o trochu lepší zvukovou kulisu. Už od chvíle, kdy jsem ji přivezl domů jsem koukal po nějakých laďácích. Sériový doutník nevypadá úplně špatně a k motorce se hodí. Jenže šeptá jak skútr. Když jsem si motorku poprvé přivezl. Projel jsem kolem manželky na zahradě a ta si ani nevšimla, že jsem projel kolem ní... Jenže jsem dlouho nemohl najít nic co by nestalo 15 tis. a víc. Na jaře jsem ale čirou náhodou narazil na kompletní výfuk od Highway Hawk za 7 tis. a neváhal jsem. Zvuk je úplně jinde a jízda dostala úplně jiný náboj. Naprostá spokojenost. Jen jsem si musel malinko pohrát s nastavením karburátoru, aby po zavření plynu nestřílela jako samopal vz. 58?

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 22.04.21 v 10:21 10b.

Ať nakonec skončíš na čemkoliv, tuten stroj Tě rozhodně nezklame. Ať to frčí a nezlobí a chuligánství zatím najdi spíš v srdci než ve stroji..

Myschan
Myschan napsal 18.02.21 v 12:31 10b.

Pohodová motorka, znám ten motor, rád na ni vzpomínám, nikdy žádná závada. A že by mohla být silnější? Mohla, ale to asi každá, jak si na ni člověk po čase zvykne. Ať Ti dělá radost

SlimM
SlimM napsal 18.02.21 v 06:27 10b.

Dobrá volba.
Sám ji sedlám už pět let a třebaže jsem ještě o pár centimetrů vyšší než ty, tak se po jiné neohlížím.

pkkaca
pkkaca napsal 18.02.21 v 01:14 10b.

Paráda Určitě se časem dostaneš k většímu objemu

žižala.
žižala. napsal 17.02.21 v 20:00 10b.

Supr strojovna.