Honda CB 500 Cup (1999)

Vlastník Kaki
Vloženo 15.2.2021
Aktualizováno 15.2.2021

Jednoduchá, spolehlivá motorka.

Motorka koupena od soukromá osoba

Suzuki GS 500E: Velikost, výkon.. a nakonec i aktuální nabídka.
Kawasaki ER 5: ...aktuální nabídka...

První dojmy - Po předchozí motorce (Jawa 350/354) bylo vše o pořádný kus lepší. Jak výkon, tak brzdy... prostě úplně jiná motorka. Do ruky padla na první dobrou, ale bylo jasný, že bude potřebovat nové obutí a pár dalších drobností.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo hledá naháče s rozumným výkonem, nízkými provozními náklady a dobrou pořizovací cenou.

Hledal jsem naháče kolem 500ccm, což jsem předpokládal, že by mohlo výkonově stačit...
Tak jako většina jsem vybíral mezi CB500/GS500/ER5. CB jsem vybral více méně náhodou - rozumná nabídka relativně blízko...
Po prvním projetí se zdálo, že by to mohlo být OK, tak jsem ji vzal.

Jako první potřebovala nové obutí, což se vyřešilo hned po koupi. Stejně tak oleje a filtry. Následně jsem měnil původní Puig plexi, které mělo prasklé úchyty za nové Puig plexi, ale v cestovním provedení.

S motorkou jsem odjezdil jednu sezónu a asi 5tkm a poté ji poslal dál. Motor byl skvělý. Na 500ccm se s ní jelo víc než dobře. Líbil se mě charakter motoru a jeho nízká spotřeba.

Měnil jsem jí především z důvodu velikosti motorky - potřeboval jsem něco s menším zalomením nohou.

Kaki
Kaki napsal 15.02.21 v 10:59

Přešel jsem na FZS600 se kterým jsem odjezdil 13tkm a to jsem vyměnil na konci minulého roku za TDM 900... takže k cestovnímu enduru jsem se nakonec dopracoval

pali3x
pali3x napsal 15.02.21 v 10:51 10b.

Po Jawe 350 je skoro každá motorka lepšia. Ak je to Honda - bude aj spoľahlivejšia
Máte už náhradu? Nejaké cestovné enduro?