Kawasaki Versys 650 (2020)

Vlastník jincom
Vloženo 9.2.2021
Aktualizováno 8.3.2021

Versys 650 je středně silná cestovní motorka.

Motorka koupena od FIRMA:Lukáš Burda DIRTBIKES (Opava-Předm - Majitel a mechanik jsou příjemní komunikativní, poradí. Paní prodavačka v Hlučínské prodejně o zákazníka nejeví zájem, sedí za stolem a ani se nezvedne, což je určitě škoda, protože výběr tu mají moc pěkný.

Suzuki DL 650 V-Strom: Seděl jsem na ní a přišla mi hrozně mohutná na moji výšku a váhu.
Yamaha Tracer 700: Jako začátečník jsem měl z výkonu Tracera respekt, ale možná by to byla lepší volba než Versys.

První dojmy - Posed velmi příjemný, pohodlný. Motor pro začátečníka silný, ale hodně ucukaný. Hlavně při podřazování a brždění motorem.

Motorku bych doporučil pro - Začínajícím, nebo klidnějším motorkářům, kteří plánují i dlouhé cestování, a hledají pohodlnou a dostatečně výkonnou motorku.

Doplňky na motorce - Padací rám, nosič horního kufru, nosiče bočních kufrů

Vybíral jsem motorku na ježdění o víkendech a občas na nějakou tu dovolenku s báglama u nás i v zahraničí. Protože jsem dosud jezdil jen na skútru 250, nechtěl jsem nic velkého. Rozhodoval jsem se mezi Versys 650, Tracer 700 a V-strom 650.

Na motorce jsem najel jen asi 1500 km. Byl jsem jednou na prodloužený víkend v Rakousku a párkrát se projel kolem Ostravy po okreskách. Na dálnici, kdy člověk neřadí a jen se veze, je motorka úžasně pohodlná, má dostatečně kryté nohy proti větru (přišlo mi to skoro jako na skútru) a velké nastavitelné plexi, které taky pěkně kryje. Ve městě i na okreskách je příjemné, že motorka snese i hodně nízké otáčky, takže se na jeden zařazený stupeň dá jet obrovské rychlostní rozmezí a člověk nemusí moc řadit. Jediné, co mi vadí, je, že motor při podřazování hodně brzdí. Předtím jsem měl jen skútr 250 a samozřejmě jezdím autem a jsem zvyklý, že motor brzdí daleko méně. S motorkou je to v podstatě moje první zkušenost, takže to berte jako čistě subjektivní dojem začátečníka ;)

Při mé výšce váze 77 kg a zkušenostech se teď poohlížím po něčem menším. Versys 650 má přeci jen 217 kg a oproti 160kilovému skútru, na který jsem byl zvyklý, je to na mě dost velké. Dneska jsem seděl na Hondě CB 500X (197 kg) a to mi přijde pro mě jako lepší volba. Ten Tracer 700 (196 kg) je taky mnohem menší. Ještě se mi příjemně sedělo na KTM 390 Adventure. V únoru se to ale nedá projet, tak popisuju jen dojmy z toho, jak na to člověk v prodejně sedne.

Tolik ode mě. Třeba to někomu pomůže v rozhodování. Kdyby někoho něco zajímalo, co jsem třeba zapomněl popsat, klidně se ozvěte ;)

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 10.03.21 v 18:44

Mi se Versys líbí, pravda, už je trochu zastaralý. Je to ale kus poctivé motorky. Poslal jsem vám zprávu.

Dano_Z900
Dano_Z900 napsal 17.02.21 v 22:01 10b.

Dano_Z900
Dano_Z900 napsal 17.02.21 v 22:00

Ahoj, pekná motorka, super text. Tiež som vyberal a váhal nad Versysom, nakoniec som skončil pri Z900 a teda výkonu na mňa až až.
A názor na Kawasaki Hlučínská mám úplne rovnaký, keď som sa chcel niečo opýtať ani nemala toľko slušnosti aby sa na mňa pozrela, len čumela do toho PC a niečo ťukala.

HONZAKK
HONZAKK napsal 14.02.21 v 15:03

Krásná motorka, jeden z povedených motorů!! PRO TEBE KDYŽ ZAČÍNÁŠ, BUDE UCUKANÝ VŠE CO MÁ JEDEN AŽ DVA HRNKY A POŘÁDNÝ OBSAH... Chce to jezdit a dostat to pod kůži. Tento motor není dělaný na podtáčení, dcera ho měla v ER6N. Než se naučila jezdit, vytahala cukáním nový řetěz. Po třech tis. km. už lítala po Alpách a brousila kolínka...
Jezdi, trénuj, případně se nech poučit někým vyježděným, jak řadit a chovat se k tomuhle motoru.
My na něm měli bez poruch a velké údržby 40000km než ho dcera vyměnila za kočárek...a jezdí dál jinde..

w0rm
w0rm napsal 13.02.21 v 21:18 9b.

Veľmi pekná motorka, tiež som nad ňou uvažoval. Po skúšobnej jazde som aj pre charakter výkonu motora vedel, že nebude pre mňa.

Údajne však existuje súčiastka, ktoré dokáže odstrániť "ucukanosť". Možno by to mohlo byť riešenie pre Teba namiesto skorého predaja. Na hmotnosť sa dá po čase zvyknúť.

Ak ju predsa len predáš, tak prajem šťastnú ruku pri ďalšom výbere. Určite si daj predtým testovaciu jazdu a uvidíš. Vyskúšaj aj Tracer 900, možno sa Ti zapáči rovnako ako mne.