renocar_unor

Honda VFR 800X Crossrunner (2015)

Vlastník macgyver55
Vloženo 3.2.2021
Aktualizováno 10.2.2021

K motorce jsem se vrátil po 40letech, tak jsem měl na rozježdění Hondu cb500.Nebyl jsem si jistý jestli mě to nakonec bude bavit.

Motorka koupena od Soukromý prodejce - Co jsme si domluvili tak platilo

Honda CB 1100/EX: nechrání jezdce
Honda CRF1000L Africa Twin: zdála se mi vysoká

První dojmy - Při první jízdě mě přišlo, že ji snad pro mě vyrobili.Na začátku jsem měl trochu respekt,protože ta motorka je dost těžká hlavně na místě.Když se rozjedete váha je pryč...a motorka je taková příjemná, s krásnou zvukovou kulisou.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro každého, kdo si poradí s její hmotností na místě.

Doplňky na motorce - Motorka má z výroby vyhřívané rukojeti v 5 stupních,Přidané padáky ,hlavní stojan ,kufry original Honda

S motorkou mám odjeté 2 sezony a stále mě baví.Postupem času, jsem samozřejmně odhalil pár věcí, které by z mého pohledu mohly být jinak.Posez je dobrý ale stupačky by mohly být v trochu jiné poloze.Mám v plánu zvednou sedadlo, má 2 polohy myslím si zě to pomůže.Předchozí majitel ho měl dole a já jsem to nechal tak než si na motorku víc zvyknu.K motu jsem dostal i 2 plexi nižšší originální a vyšší od Givi vyzkoušel jsem obě a pořád se nemohu rozhodnout, které je lepší...vyšší poskytuje lepší ochranu před deštěm, ale po delší jizdě mě začnou bolet oči, jak musím pořád koukat do dálky a před motorku tak musím neustále "přeostřovat" přes horní hranu.
S projevem motoru jsem spokojený,zvuk je návykový hlavně z nižších otáček nejsou potřeba žádné úpravy.Nechci tu popisovat jak se asi 6 500 tisícich přidají další ventily a motorka vyrazí.Když se přidají, tak se hlavně změní zvuk a motorka zrychlí až do maxima.Je to hodně o citu v pravé ruce...Spotřeba se pohybuje při cestovních rychlostech okolo 5 litrů.Kdo si chce trochu užít adrenalin tak klidně 6+ale kdo by tohle řešil...Zkoušel jsem i pružnost motoru ,na 6tku co je nad 3000 ot dává s přehledem.
Podvozek je na našich cestách pohodlný,křasně žehlí rozbité silnice.Jsou znát i široká řidítka dává to pocit jistoty.Tlumení se dá seřídit v předu i vzadu a to jak na pružinách tak i na odskoku.Záleží na každém, jak si to vyladí podle toho, co mu vyhovuje. Motorka zvládne i nějakou polňačku,ale spíš občas chladič je za předním kolem tak je na zranitelném místě.
Je to motorka na cestování, tam se cítí nejlépe.Nejvíc jsem na ní ujel na 1 zátah 500km a nejvíc unavený jsem byl ze všech těch radarů na cestě...Zkoušel jsem i dálnici a motorka sedí jako přibitá.Při rychlém přesunu 170+ asi 100km.
Servis dělám sám Honda je na servis nenáročná, provozní kapaliny,brzdy ,občas namazat řetěz a jezdit.Zatím žádný problém, na novou sezonu dostane nové obutí.

Horby
Horby napsal 10.01.22 v 14:01 10b.

Ahoj,
kde jsi sehnal hrazdu pod plexi na telefon???
Děkuji moc za info.
Ahoj Horby

findejs1310
findejs1310 napsal 10.02.21 v 19:46 10b.

Jooo je pěkná

Jurik74
Jurik74 napsal 10.02.21 v 10:31 8b.

pěkný .uvažuju o něm,ale máš pravdu,zdá se mi hodně těžký,tak nevím.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 05.02.21 v 22:05 10b.

Peza54
Peza54 napsal 04.02.21 v 22:15 10b.

Ahoj, jsem rád, že vidím Tvou krasavici . S těmi kufry vypadá velmi dobře . Je na ní vidět, že by se už ráda proběhla. Ať už je to brzy.