Kawasaki ZR 7 (2005)

Vlastník CarryCZ
Vloženo 29.1.2021
Aktualizováno 29.1.2021

Zatím celkem naháč, přidaný štít a kufr na helmu. Super posez.

První dojmy - Po motoškole s přibližně stejně velkou motorkou padla do ruky hned, ani s těžším batohem nebyl problém. Líbí se mi jízdní vlasnosti, nelíbí se mi, že se nedají sehnat rámy pro boční kufry.

Motorku bych doporučil pro - Stroj bych doporučil na občasné kratší a středně dlouhé výlety. Na dálnici by se musela oplácat doplňky. Dobrá na začátek z důvodu ceny. Za málo peněz udělá hodně muziky.

Doplňky na motorce - Mám přední středně vysoký štít, zadní kufr na helmu a chromované padáky kolem bloku motoru. Na koncích řidítek jsou nárazníky.

Plánuji prosvícení motoru boční kufry a instalaci originálních blinkrů (nyní jsou nějaké no-name LED).

Chtěl jsem rovnou silnější motorku. Ne kvůli zběsilé jízdě, ale kvůli síle pod sebou a pěknému zvuku motoru. Navíc jezdím s batůžkem, tak aby to mělo trochu odpich i ve dvou.

Mám najeté dvě sezóny svátečně, přibližně deset až dvacet jízd za sezónu. Motor krásně hraje, zatím nemám jediný problém. Brzdy a suspenze pracují krásně, řazení bez problému. Spolujezdkyni mám hubenou, takže se mi vejde i se středním batohem přestože má za sebou kufr. Mám zatím pouze zadní kufr na helmu a na výlety ve dvou třeba na koupák je to dost málo. Při výletování není kam zamknout dvě helmy a další cajky. Sehnat boční konstrukci na kufry se mi zatím nepodařilo. Za dva roky jsem servisoval jen zlomený náhon tachometru, který jsem si sám zlomil nesundanou kotoučovou brzdou, jinak žádný problém.

Motorka se cítí nejlépe na silnici mimo dálnici. Průjezd městy a po okreskách je pohodový. Na dálnici je naháč moc povětrnej, ale sedí hezky. Na polňačce cestou za romantikou se musí dávat fakt bacha. S těžkou v pomalý jízdě se pády chytají špatně.

Na delší cestu bych jí určitě nevyužil, nemám krytí proti větru a už po hodině v sedle bolí zadek. Na výlet po republice dobrý, dál ne.

Kali88
Kali88 napsal 07.10.21 v 19:48 10b.

Za recenzi a krásný stav si zaslouží každopádně desítku, mám stejnou zkušenost.

MichalVL
MichalVL napsal 02.02.21 v 12:16

Krásná a výborná mašina. Pořád se mi hodně líbí Strašně moc na ni vzpomínám. Výborný stroj. S tím kufrem to chápu, to prostě jinak nejde

Vagabundus
Vagabundus napsal 02.02.21 v 11:08 9b.

Raisto01
Raisto01 napsal 01.02.21 v 20:07 10b.

Drzak holt vyrobit. Kazdej sikovnej svarec, to ma za chvili. Vsichni jsme to tak meli, nez nam doslo, ze na cestovani jsou jiny stroje
Ale jinak pekna

CarryCZ
CarryCZ napsal 30.01.21 v 17:28

Jezdil bych radši be všech kufrů, ale bohužel někam ty veci dát musim