Jawa 350/634 (1981)

Aktualizováno 24.1.2021

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 31 záznamů

limbus
limbus napsal 01.10.22 v 23:17 10b.

callowsick
callowsick napsal 31.01.21 v 20:50 10b.

zachráněná Jawka

motovlk
motovlk napsal 31.01.21 v 12:46

Pěkně napsaný. Tohle je ten správný začátek motorkaření. Časem budeš chtít něco lepšího, ale nech si jí. Oproti dokonalým strojům je to dnes super relax.

motovlk
motovlk napsal 31.01.21 v 12:37 10b.

Žanynek
Žanynek napsal 30.01.21 v 20:58 10b.

Šikovný kluk

Véferko
Véferko napsal 28.01.21 v 07:56 10b.

Velmi pěkný počtení. Vím o co jde. Ruce pořád od šmíru, ale 634-ka musela být leštěnka. Užil jsem si sní taky hodně. Jen poznámku k té výměně časem za něco lepšího. Nedělej to. Pořiď si něco lepšího třeba k ní, ale Jawku nech doma. Ničím se po čase nedá nahradit chuť se na ní projet, ta nádhera, než se dochechtá motor s tou těžkou klikou, vůně benzínu s olejem a mnoho dalších nenapodobitelných zážitků. Když na čundru zapršelo, tak Jawka po pár stech metrech škrt-buch a stála a člověk sušil cívky, kablíky, vydělával svíčky, a mokl. Prostě nenahraditelná romantika. Člověk si naplno uvědomí, že není tak úplně bafuňář. Já tu chybu udělal a před cca 13 lety origo-leštěnku 634-ku po mnoha letech, potu a společně strávených kilometrech prodal. Dodnes mě to mrzí. Přeju vše nejlepší a mnoho společných zážitků s Jawkou.

rraadduuzz
rraadduuzz napsal 27.01.21 v 10:07 10b.

10b

rraadduuzz
rraadduuzz napsal 27.01.21 v 10:04

Tak to jsem se zas pěkně u tvého příběhu pobavil kdo se naučí na Jawách, ten zvládne přestup do vyšší ligy hravě a hlavně se naučí porozumět 2-T a vůbec údržbě jako takové. Taky jsem si tím prošel...Ať ti to šlape a hlavně kolama dolů

Cafi
Cafi napsal 27.01.21 v 09:57

Moc všem děkuju za gratulace a uznání. Po těch peripetiích, co jsem s ní měl, mě to opravdu potěšilo .

Targus - Díky, mám taky ten pocit. Naprostá většina toho, co jsem řešil byla zanedbaná údržba, jinak vlastně vcelku v pohodě vrčí .
raid - Děkuju, já byl druhej den ráno taky docela překvapenej .
Tuktukjawa - Dík, já si říkám, nakolik to bylo bastlení a nakolik neznalost. Mně se to dneska vykládá, když mám internet plnej fór s radama, katalogů náhradních dílů s popisem, co a kam, Youtube plnej videí a eshopů plných dílu, mezi kterýma si můžu vybírat z pohodlí obýváku. Aspoň část by se tím omluvit dala. Opravdu ale jenom část .
malýKostík Děkuji. Rok jsem ztratil, ale já mám potřebu dotahovat věci do konce, jinak mě to nepřestane hlodat. Pár momentů zoufalství jsem ale měl, to jo. Kolik to stálo? No, původní rozpočet jsem odhadoval na 17tis., což měla být teoreticky bezkonkurenční cena na moto do začátku (jak jsem psal, tak peněz tehdy nebylo nazbyt a nákupka samotné moto byla 0,-). Nakonec po pár překvapeních, když už vlastně ani nešlo couvnout, to odhaduju lehce přes 30tis. Započítáno včetně přípravků, oleje, vazelín, STK a podobně. Nějaké to nářadí, co mi chybělo a kvůli tomuhle projektu jsem ho pořídil, nepočítám. To mi zůstane do budoucna a většinou jsem ho už měl na seznamu přání.

malýKostík
malýKostík napsal 27.01.21 v 08:52 10b.

Krásný příběh, gratuluji k tomu, že to dopadlo dobře a že jsi vydržel.
P.S. na to že jsi chtěl jezdit, tak jsi strávil léto opravováním. A kolik to stálo peněz(?)!

ldoktor
ldoktor napsal 27.01.21 v 08:42 10b.

Bit sem bit tam, mechanika je prostě prima. Prošel jsem si podobným procesem ale můj původní stav byl podstatně snazší, takže gratulace, že ti moto už prdí

yjedli
yjedli napsal 27.01.21 v 06:49 10b.

Raketa mého mládí! Na ježdění kolem komína ideální

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 27.01.21 v 03:27 10b.

Holt, někdy to chce zamakat. Ale buď rád, že jí máš.. Měl jsem jí taky a dnes bych jí bral zpět. Hezký čtení, máš 10b. Buď zdráv a vesel ?

Kybergreg
Kybergreg napsal 26.01.21 v 20:53 10b.

Jasnejch deset. A taky pořád přemýšlím, co si k Jawce pořídím pořádnýho na pohodový ježdění.

Bicista
Bicista napsal 26.01.21 v 20:50 10b.

Si dobrej, ze si mel tolik vule ji zprovoznit. Parada. Tak hlavne kolama dolu.

juryna007
juryna007 napsal 26.01.21 v 20:34 10b.

Perfektní čtení za hodně dlouhou dobu... Skvělý..!!

Ať ti dělá radost..

RTourer
RTourer napsal 26.01.21 v 19:41 10b.

Pěkné čtení. Pro začátek sis vzal dost tvrdý oříšek, jsi frajer, že jsi to dotáhl do konce. V podstatě sis během roku prošel vším, co nám starším zabralo celá osmdesátá léta

Tuktukjawa
Tuktukjawa napsal 26.01.21 v 19:01 10b.

Kdo chce jawu míti musí mechanikem býti. Ses borec žes ten křap dals dohromady za to jak tu motorku někdo dobastlil by zasloužil kopanec do va..c. Pro většinu motorkářů je jawa krám já už mám 350 přes dvacet let 80 000 tisíc km. Nevím jestli na ni jezdím z recese nebo spíš perverze, ať ti slouží.

petr13
petr13 napsal 26.01.21 v 18:48 10b.

Deset bodu za to jak sis máknul.

raid
raid napsal 26.01.21 v 18:34 10b.

Při koštu slivovice se stát motorkářem... to nemá chybu
Popis nálezového stavu výmluvný, tak držím palce ať tě to nepřestane bavit a ten další stroj ti to třeba všechno vynahradí.
Hodnotit by se asi měla motorka, což, to si přiznejme, by asi nebylo posvícení, nicméně za to povídání rozhodně 10

jirka675
jirka675 napsal 26.01.21 v 17:05 10b.

Dobrá práce

flakatos
flakatos napsal 26.01.21 v 16:09 9b.

kawassak
kawassak napsal 26.01.21 v 15:37 10b.

Takhle by měl totiž začínat každý ! A né si koupit na firmu géeso a se žárovkou jezdit do servisu
Skvost to není a nebude, ale vlastně si jí "porodil", takže desítka

Davcoun
Davcoun napsal 26.01.21 v 08:14 10b.

soccer
soccer napsal 25.01.21 v 19:56 10b.

10 bodou za vtipné řádky a hlavně přerod "ajťáka" v pravého motoristu-kutila

Targus
Targus napsal 24.01.21 v 21:01 10b.

Nějak mne dnes nenapadá, jakými slovy tě povzbudit.

Tak třeba tohle:
VÍTEJ V KLUBU DVOUTAKTNÍCH TRAKTORISTŮ!!!

Popsal jsi to hezky a rozumím každému, kdo napíše, anebo řekne, že Jawu už nikdy, protože chce konečně jezdit.
Potvrzuji.
Vzápětí se KAŽDÉHO zeptám, jak by asi tak vypadala jeho motorka snů, kdyby dostala tolik "péče", kolik jí dostala od československých bastlířů týnecká chuděra...
Pokud se budeš chovat k Jawě alespoň tak, jak by ses choval k japonské motce (tím myslím ZEJMÉNA výdaje na údržbu a opravy), Jawka pofrčí jako z praku za každého počasí.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.01.21 v 18:11 10b.

Dobrý popis dobré motorky. A tak 10 bodů.

pali3x
pali3x napsal 24.01.21 v 17:55 10b.

Prajem všetky šťastné kilometre kolesami dole
Je potešiteľné, že motorka po rokoch vyšla znova na cesty... Ale...
Hneď od začiatku som si myslel, že niečo napíšem, ale nakoniec ste to v podstate napísal sám:
"Uvidíme, co ji jednou nahradí, ale už teď vím, že něco míň na šroubování a víc na ježděn"

Jawa 350 je pre poniektorých (aj pre mňa) kus histórie, jednu som dokonca kedysi mal... ale čo sa jazdných vlastností týka, nie je nejako extra dobrá. Ak chce človek hlavne jazdiť a nemá k Jawam nejaký vzťah, tak lepšie spraví, keď si kúpi niečo iné.
Už len nutnosť u 2 taktového motora miešať benzín s olejom je otrava. Pri spoľahlivej motorke (napr nejakej Honde) človek rieši nejaký základný servis a viacmenej sa len vozí.

V každom prípade každý človek, ktorý dnes jazdí na staršej Jawe a udržiava ju v peknom stave má môj obdiv . Mám rád historické vozidlá, ale radšej ich len obzerám.

Čadil
Čadil napsal 24.01.21 v 17:19 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 24.01.21 v 16:12 10b.

Hlavně že to jezdí.
Postupně se to došperkuje

smitth
smitth napsal 24.01.21 v 16:10 10b.

Vítej v klubu. Za záchranu toho bastlu jasných deset. Když jsem stavěl tu moji, tak jsem si myslel jak jsem na tom špatně. Ty jsi to měl sakra složitější. At se ti daří.