Husqvarna SM 610 ie (2007)

Vlastník Wex
Vloženo 14.1.2021
Aktualizováno 29.1.2021

Motard, kterého jsem chtěl dlouho, tak je konečně doma.

Honda FMX 650: design, který se mi nelíbí, nízký výkon, vyšší hmotnost
Suzuki DR-Z400 SM: dostupnost slušných modelů, cena

První dojmy - Na to, že to není ostrý motard jede celkem obstojně, vzhledem k vstřiku a 6kvaltu se na tom pravděpodobně bude moct dát jet i o kus dále než jen okolo komína.

Motorku bych doporučil pro - Lidi co nechtějí ostrého motárda kvůli vysoké ceně a časté údržbe, nicméně i tato moto potřebuje údržbu - je to pořád velký jednoválec.

Doplňky na motorce - Zatím jen homologované sklápěcí zrcátka.

TBD:
Polepy plastů
polep ráfků
home made padací protektory do přední a zadní osy
Enduro kola //jen na výměnu - auto z toho dělat nechci :D

Husqvarna s novým designem a vstřikováním... Nevím zda to byla dobrá volba, co jsem zjistil již nyní, není na to mnoho náhradních dílů, nikdo nedělá plasty a podobně :D ale snad se to nebude sypat.

Po koupi jsem začal dělat standardní údržbu - tj. očištění všeho, výměna kapalin, kontroly, svíčka atd... Během tohoto jsem zjistil, že byla celkem slušně padlá - prasklá výztuka podsedláku na 2 místech, částečně vytržený šroub na jedné straně co drží podsedlák. O prasácky namontovaných kapotách ani nemluvě - uvolněné nýtovací matice co se protáčely v rámu a podobně.

Nyní po výměně všech kapalin kromě oleje a filtrů - na to není zrovna moc počasí, abych moto řádně zahřál a projel (leden, aktuálně -2 stupně).
Seřízeny ventily, údržba řetězu, opraveno uchycení kapot (nové nýtovací matice na lepidle). Proříznut závit na uchycení podsedláku, poctivě svařená prasklina na výztuze.

Zakoupené enduro kola 21/18 ze staršího modelu, kde budou vyměněny ložiska tak, aby seděly na nový model.

Enduro mám v plánu jezdit jen hobby, louky, prašné cesty a podobně. Občas offroad park, který mám za barákem, ale vzhledem k tlumičům, které jsou tužší oproti TE, takže žádný skoky a podobně, spíš techničtější části.

Další info v deníku motorky :)

sdr65
sdr65 napsal 29.01.21 v 18:27 10b.

Super stroj...ať slouží

pkkaca
pkkaca napsal 15.01.21 v 00:29 10b.

Super stroj Měl jsem r.v. 99 a kopec srandy..Možná se mi i líbil trochu víc ten starší ročník.Motorka byla širší.Ať dělá jen radost holka