Royal Enfield Interceptor (2019)

Vlastník Bicista
Vloženo 12.1.2021
Aktualizováno 31.8.2021

Vloženo: 23.02.2021, Uskutečněno: 23.02.2021, Stav tachometru: 6032 km, Zhlédnuto: 19x

V Budějicích by chtěl žít každý pravil Cimrman a o počasí to v ČB platí dvojnásob.
Je třetí týden v únoru a teploty ve stínu atakují 15°C a na sluníčku teploměr atakuje 28°C. Je čas na první projížďku po 20ti letech :) ruce už svrbí. Je takový teplo, že odstaňuji tepelné vložky z kahot a bundy. Vytlačuji svého Enfíldka z garaže. Přes zimu si jen tak stál, akorad jsem udělal to, že jsem připojil další dráty k baterce a přidal konektor, abych baterku mohl pohodlně nabíjet bez demontaže baterky z motorky a samo postavil jsem moto na značku což znamenalo strávit 2x 4h na úřadě ve frontě.
Takže moto je venku, Nasazuji přilbu a rukavice, otačím klíčkem, budíky se protočily, mačkám starter a moto naskočila na jednu otočkuí starteru. Ozval se monstrozní hutný zvuk, který jsem hned natočil a přidal jsem do zvuků :) Zvuk ze seriových výfuků je opravdu majestatný. Nu což, nasedám a vyražím směr ČB a okolí. Paráda po 20ti letech jsem nic nezapoměl, rozjezdy pohoda, občas musím přemýšlet nad řazením, jaksi hlava i po takové době má v závitech v hlavě uložené upačný směr řazení, ale rychle si zvykám. Po pár križovatkach zjištuji další problém - zapomínám vracet blinkr :) Motorka tahá krásně, jede jak z praku, místama za městem si troufám i 110km/h. Ale vidim to, že budu jezdec, který bude povětšinou jezdit mezi 90-100, v teto rychlosti je jízda prijemna, při vyšších rychlostech už moc fouká, neni mi to příjemné, asi by mi stačil slabší stroj, ale je příjemný, když se zatáhne za plyn jak to pěkně tahne - to je hodně návykový. Jedu si krajinkou, kochám se, zatačky je ješte slabota, vidím že v nich znervozňuji řidiče za mnou, mé průjezdy zatáček jsou pomalé a opatrné, ale jakmile stroj narovnám, tahám za plyn a vystřeluji :) Takže taková jízda brzda - plyn :) V zatáčkách mám prostě strach. Uvidíme časem. Domů se vracím po prvních ujetých 100km. :)
Zítra má být taky krásně, tak půjdu opět trénovat :)

pkkaca (4) napsal 24.02.2021 v 00:46

Paráda Hned se jak víc oteplí,začneš hltat víc kilometrů a uvidíš,jak se s novým strojem sžiješ rychle.Každý, koho něco baví se to naučí dělat dobře

Wlnic (6) napsal 23.02.2021 v 22:10

Gratulace k prvnimu poradnemu vyjezdu. Sledoval jsem vlakno na foru, co jsi zakladal. Je zima, studeno a sterk na cestach, ale v létě se do zatáček pomalu pokladej Gumy drzi az tam, kde si myslis, ze uz to ani neni mozny. Hlavne bezpečně a jinak hodně nakochanych kilometru ...

• Rozloučení s motorkou Royal Enfield Interceptor

Co dodat, dnes jsem se po 8 měsícíh a s 1500 najetých km s Royal Enfield Interceptor rozloučil a prodal jsem jí novému majiteli. koho zajíma co mě k tomu vedlo. Je to jednoduché, nepropadnul jsem tomu motorkaření, na dlo

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.08.2021
    Uskutečněno: 20.08.2021
  • Oblečení a helma

18.1.2021 "Zažít vítr ve vlasech, nebo dřít se o asvalt v kraťasech ?, pořádný hadry nutný jsou,dřív než sedneš na motorku svou." Tolik praví můj verš, ale neměl jsem vůbec nic na sebe, tak jsem musel zakoupit obleče

Typ: Koupě
    Vloženo: 23.01.2021