Yamaha XT1200Z Super Tenere (2016)

Vlastník bosik
Vloženo 11.1.2021
Aktualizováno 14.10.2021

Vloženo: 11.01.2021, Uskutečněno: 05.09.2020, Stav tachometru: 25000 km, Zhlédnuto: 76x

Po přečtení ruzných fór že Tenerka trpí na vlhkost v zap. cívkách kvuli bočnímu chladiči jsem se rozhodl pro kontrolu a veškerý servis na 24tis km, tzn svíčky, olej.+ vzchuch filtr, doinstalování prodloužení blatníku a zapojení navigace přes pojistku
Předchozí majitel měl v motoru nedávno vyměněný Castrol 10w40, ale na doporučení místního superteneráka koupil Motul 7100 10w50. Oproti řidšímu Castrolu motor mírně ztichnul, zjemnilo se řazení a práce se spojkou
Vlhkost v cívkách se potvrdilo v jedné, došlo na pořádné vyčištění a použití silikonu na místa kde by mohla vlhkost prolínat

Teď jen počkat na sezonu a snad vyjde i plánované Rumunsko

Slávek-TDM (129) napsal 27.07.2021 v 13:29

Já jsem to dělal o víkendu a taky jsem zjistil vlhkost na 2 cívkách - na prvním válci (vlevo z pohledu řidiče). Tak jsem je zkusil utěsnit o-kroužkama, ale to se úplně nepovedlo. Nakonec jsem z cívek sundal ty orezlý krycí plechy (kvůli nim pak cívky nejdou vyndat z hlavy) a použil elektrikářskou pásku, ale maximální teplotu 105 stupňů asi překročím.. Tohle se v Yamaze fakt moc nepovedlo, protože chladič je na boku a tak na cívky jde voda přímo zepředu...
Ta cívka i svíčka co máš na fotce nahoře vypadala u mně úplně stejně..

Drpa (7) napsal 07.02.2021 v 15:08

• Rumunsko Tour 07/2021

Najeto přes 4tis km, 9dnu, 9států. Přes Svk a Maďarsko jsme projeli v Rumunsku Bicazskou soutěsku, Fagarasan, Transalpinu, krásnou trasou podél dunaje navštívili Banát (Svatá Helena) kde jsem výborně prospali, najedli a

Typ: Dovolená
    Vloženo: 04.08.2021
    Uskutečněno: 16.07.2021
  • Servis před dovolenou

Vzhledem k tomu že mě čekala delší dovolená tak jsem pro jistotu vyměnil olej v kardanu, motoru vč filtru dřív, pneumatiky byli vyměněny za Mitas Touring Force, na boční kufry nalepeny reflexní samolepky

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.07.2021