Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník flakatos
Vloženo 11.1.2021
Aktualizováno 8.6.2021

Jawa 250 353/04 - jediný stroj na kterém jsem kdy jezdil. No mimo Simson S51 enduro

První dojmy - Neskutečná volnost při jízdě. Ten pocit větru ve vlasech a bublání motoru při jízdě s neskutečnou elegancí starého stroje.

Motorku bych doporučil pro - Pro mou osobu a toho kdo se nebojí vyjet.

Doplňky na motorce - Kastlíky z panelky- ztratily se klíče z originálních. Přední šavle v neoriginální barvě i rám má jinou barvu - daň za tuning předchozího jezdce. Zadní světlo z ČZ - originál mám, ale bez vnitřní části. Zrcátko nejspíš z pionýra. Nádrž - chrom je, ale viditelně popraskaný. Zakoupen nový tachometr do 140 Km/h - prasklo mě sklíčko:(0, držák na telefon, kamerku.

Stroj vybrán protože je doma a nejsou peníze na jiné přibližovadlo s opodstatněním , že jezdit se dá na všem i když to vypadá že nejlepší už má za sebou. Mě to prostě stačí. STK absolvována v roce 2020 .Tak je to v klidu na takové to normální ježdění.

flakatos
flakatos napsal 08.06.21 v 10:06

Já neříkám že nejdou vydělat jdou a mám je vydělaný leč zatím nikdo kdo by je vytvořil.

Targus
Targus napsal 07.06.21 v 19:48

ty zámky se z těch kastlíků nedají vymontovat?
Nevěřím...
Jinak se samozřejmě klíče podle zámku nechají vyrobit, avšak, zámečníci už dávno nejsou, co byli. Dnešní "klíčaři" umějí akorát přetáhnout polotovar přes kulisu a tím je jejich "umění" takřka vyčerpáno.

Co bys chtěl po mamlasech, kteří by po vyučení dostali kouli z praxe hned první hodinu.

flakatos
flakatos napsal 07.06.21 v 13:57

Původní zámky jsem našel, ale místní zámečník to neumí nebo nechce umět

cmiral
cmiral napsal 07.06.21 v 12:18

Zámky se dají koupit, nebo zámečník prý umí klíče vyrobit podle zámku.

Ircos
Ircos napsal 06.06.21 v 22:56 10b.

Krasavice . Taktéž 10b. Ahoj.