Yamaha FZS 600 Fazer (2000)

Vlastník Honza_Ďuriška
Vloženo 10.1.2021
Aktualizováno 10.8.2023

Klasická japonská čtyřválcová škola.

První dojmy - Oproti mojí "první" Suzuki GS500 je výrazně větší i těžší, čtyři válce v řadě jsou znát. Hrozně se mi líbí zvuk motoru podpořený laděnou koncovkou výfuku, mohl bych ji túrovat celé dny.

Motorku bych doporučil pro - V podstatě pro všechny. Nováček bude muset být opatrný s plynem, ale čtyřválec v řadě je hodný a ledacos překouše. Zkušenější piloty bude bavit točit motor před omezovač a dráždit tak každého koníka a veteránům zas bude vyhovovat příjemná jízdní pozice, nezáludnost a zároveň dostatek výkonu. Proto pokud někdo přemýšlí o koupi, za mě nemůže šlápnout vedle.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Ixil
Ukazatel zařazené rychlosti
Závažíčka M-Style
Padací protektory RDmoto

Chtěl jsem vyzkoušet nějakou silnější motorky a když kamarád z časových důvodů prodával Fazera, neváhal jsem a hned ho vzal. Mám radši klasiku naháče s kulatým světlem, ale polokapota na Fazeru se mi hrozně líbí, dokonce mnohem víc, než následný facelift. Mnoho kilometrů zatím najeto nemám, proto zatím těžko soudit, ale už při cestě od kamaráda domů a následně na evidenci mě motorka neskutečně bavila, byl z ní cítit veliký potenciál a zároveň ve mně budila celkem respekt. Těším se na jaro, až ji pořádně vyvětrám.
Po první sezoně nemůžu říct nic jiného, než že obrovská spokojenost. Síla tam je, ale výkon je krásně kontrolovatelný, je cítit, jak s přibývajícími otáčkami lineárně roste. Fazer je krásně ovladatelný, na pneumatikách Pirelli Diablo Rosso se krásně sklápí do zatáček, při výjezdu je cítit dobrá zpětná vazba, vždy tak přesně cítím, kdy guma už začíná klouzat. Jistota v zatáčkách je vynikající.
Co se týče delších tras, tak jsem nejvíce najel 300-400km denně a až na občasné protažení během jízdy mě nic nebolelo. Nějakou delší túru budu muset ještě naplánovat.
Během první sezony jsem pouze měnil ložiska v předním kole, příští rok mě čeká výměna brzd, což jsou běžné spotřební věci, jinak mechanicky vše v pořádku i při blížících se 50 tisících kilometrech.
Snad bude krátká zima a na jaře budeme moct zase co nejdřív vyjet.

Beny73
Beny73 napsal 11.08.23 v 08:34 10b.

Pecka stroj, určitě není špatnou volbou. Hezká, svižná a na dnešní dobu jednoduchá motorka

Fazerek
Fazerek napsal 28.01.21 v 08:15 10b.

Fazer je nejlepčííí!

kartys
kartys napsal 17.01.21 v 17:08 9b.

Mel jsem taky Fazera 600 2002 4 roky naprosto spolehliva zabavna motorka