Ducati Hypermotard 950 (2019)

Vlastník kokpilot
Vloženo 8.1.2021
Aktualizováno 30.9.2022

Výkon - Lehkost - Ovladatelnost - Design

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 4-Krč)

První dojmy - Nový hypermotard 950 padne skvěle do ruky, příjemě široká řidítka dodávají pocit snadného ovládání. Podvozek parádně vyžehlí všechno co předete. Ergonomie je hodně povedená. A výkonu má opravdu hodně. Display a elektronika je super.

Motorku bych doporučil pro - Kdo si chce užít agresivní jízdu, žádné krajinkování.

Ducati Hypermotard 950
Je opravdu povedená motorka. O proti starší verzi je to o dost dál a nutno říct že lepší. Začnu designem kde trubkový rám, dvojitý výfuk a ostřejší rysy kapot vypadají rebelsky až brutálně. Což je u Ducati standart. Ergonomie se podle mě zlepšila jezdec je více předkloněn, v jezdecké pozici. Dříve byl posez dost krosový. U nádrže je sedlo užší což přidává ovladatelnosti a je zároveň možnost posunou se trochu do zadu na větší plochu sedadla. Širší řidítka dodávají jistotu v průjezdu zatáčkou, ovladatelnost +. Brzdy jsou opět brembo špička na trhu brzdí opravdu ostře, jsou totiž dávkovány radiální pumpou. Tady už máte pocit, že jste za své peníze neco dostali. A tím nekončíme ABS funguje také skvěle. Už nejednou jsem díky němu zůstal v sedle. Nicméně by bylo super mít možnost ho vypnout, což nejde! Kvůli legislativě. Byla mi dána rada, ať kdyžtak vyndám pojistku ABS. Zatím jsem to nezkoušel. U brzd je mínus ta zadní zavzdušňuje se stejně jako u minulého modelu. ještě že jí moc nepoužívám. Motor Další skvělá věc, točí něco málo pod 10.000 ot. takže spektrum otáček je pěkně dlouhé (na motarda). Výkonu není nikdy dost, ale tady je úroveň trefena. U staršího modelu 821 jsem dával do předu o zub méně na 14 aby byla motorka agresivnější. U 950 to asi zatím vydržím, na zadní jde lehce plynem cca od 4000 ot. Ale i tak maximálka 234 km/h je pro mě zbytečná, tak možná až budu řešit novou řetězovou sadu tak bych to zkusil ještě trochu do síly, uvidíme.
Podvozek ikdyž nemám verzi SP, tak je to pohádka opět o proti staršímu modelu je to veliký rozdíl. motorce věřím i když vjedu na nejakou nerovnost nerozvlní se podemnou ale vklidu vyrovná a přede a jede se dál, paráda.
Garanční roční servis s olejem vyšel na 6300,- čož mi přišlo dost.
S hyperem jezdím po Praze, na mini výlety ve dvou, na okruhu byl v Chebu,Vysokým Mýtě a v Mostě. Most mě bavil asi nejvíc. A byl jsem i na dovče v Rumunsku i cestovat se na tom dá... Udělal jsem si samodomo držák na kufr a s minimem věcí to šlo. A o stan jsme se dělili s bratrem.

18.9.2021
DWC - Wheelie kontrola je super věc. Přišel jsem na to, že pokud nastavíte wheelie kontrolu na 1. stupeň. (Já jezdím vše na 1. to znamená DCT 1, ABS 1, DWC 1) tak nejenom, že system nedovolí přavracení motocyklu, ale dokážete jet relativně dlouho po zadním kole. Např. na 2. rychlostní stupeň. vytočit do 6000rmp a pak prudce přidat plyn až na max. Zároveň pořádně trhnout za řidítka a posadit se kousek dozadu. motorka se krásně zvedne. DWC samo omezí plyn a motocykl zastaví téměř na mrtvím bodě (já stále držím plný plyn) a jak začne přední kolo klesat dolů DWC plyn zase přidává. přední kolo nahoře nezůstane, ale padá dos pomalu. je to paráda. toto zvládne i člověk co to moc neumí, třeba jako já.
Hodně mě překvapilo jak je hyproš při jízdě na zadním stabilní. krásně drží směr a nijak se nevlní. trochu na to má pak vliv sjetí a tlak pneu. Toť můj poznatek. Tak to taky zkuste.

DoktorARO
DoktorARO napsal 02.02.22 v 10:43

Ty jo si mě nahlodal s tím dwc. Též mám vše na 1, ale prostě hlava mi nechce vzít, že to funguje. Musím to zkusit. Prostě na hulvata a nebát se jo?:) Na enduru třeba 200m ujedu, ale toto nechci rozvesit. Ani sebe2.

radekdiver
radekdiver napsal 10.09.21 v 15:08 10b.

viking.2
viking.2 napsal 23.01.21 v 13:49 10b.

Pěkná. Taky mě láká, ale pořad se neumím rozhodnout zda Hyproše nebo Z900. Musím se jít na jaře na tom povozit. Ale kde? Vše je stálé zavřené.

findejs1310
findejs1310 napsal 15.01.21 v 08:21

DoktorARO
DoktorARO napsal 12.01.21 v 14:19 10b.

Krásná motorka. Strašně mě láká. Zatím musím počkat garáž není nafukovací