Yamaha FJR 1300 (2014)

Vlastník fluke
Vloženo 3.1.2021
Aktualizováno 3.1.2021

R1 předělaná na sportovní cesťák = Yamaha FJR 1300

První dojmy - Jede jak lokomotiva.

Vlastnil jsem 8 let FJR model 2007 a vyměnil jsem opět za FJR jen novější ročník 2014. Nic lepšího dle mého názoru v této kategorii sportovně cestovních mašin není. Neznám spolehlivější mašinu, tak proto jí mám v garáži znovu!
Když jsem koupil před x lety ročník 2007, tak jsem si na něj zvykal celou jednu sezonu a to sedím na dvou kolech od nějakých asi 10 let. Vůbec jsem nevěděl jak se na lopatě sedí a byl si nejistý zda jsem udělal s koupí FJR dobře. Jenže po odjetí jedné sezony za řídítky FJR se všechno totálně zlomilo a já vážně uchcávám při každé další a další jízdě.
Jedinou chybou při mých začátcích byl velký respekt z její váhy a odstředivé síly v zatáčkách. Když jsem toto v hlavě odboural, tak jsem pochopil co jsem si vlastně koupil a začal si užívat každý ujetý kilometr a každou projetou zatáčku s hubou od ucha k uchu.
Motor je srdce této motorky a dokud ho člověk nezkusí nepochopí i kdybych tu o něm napsal nevím co. Prostě je BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ a to myslím fakt smrtelně vážně.
Brzdy zvládají váhu motorky na jedničku a podvozek žehlí i české silnice až překvapivě dobře. Jen si tak plujete krajinou jako v koleji a hned tak něco vás nerozhodí. Pohodlí při dálkovém cestování i ochrana proti větru jsou famózní a nějakých 1000 km za den není problém a tím myslím okrsky ne dálnice.
Co se spotřeby týká tak to už vůbec nechápu, ta třísetkilová třináctka co jede jako PRASE si vezme v průměru nějakých 5,2 +- a je jedno jestli jedu sám nebo ve dvou, plně naložený.
Abych byl, ale upřímný a jen nechválil, tak má FJR i jednu velkou vadu na kráse a tou je ovladatelnost se sjetou přední pneumatikou. Je to jen díky váze, kterou má tato mašina hodně posazenou na předním kole. Když je přední pneu nové je to paráda, když je sjetá na 50% už se s ní v utažených zatáčkách přetahujete, no a když je sjetá na 70 a víc %, tak to už je vážně očistec a skoro se to nedá
To je v rychlosti asi tak vše co mě napadlo a kdo FJR někdy koupí vážně neprohloupí a je skoro úplně jedno jaký ročník

Eddie83
Eddie83 napsal 05.03.22 v 07:40 10b.

Perfektní stroj... 10

Finč
Finč napsal 14.01.22 v 06:38 10b.

Kurva, ta je nádherná

31081
31081 napsal 19.10.21 v 14:00

KRásná mašina,jedna z mých předešlých velkých favoritů,ale nakonec vyhrály Cendura.A stejně se mě pořád líbí a zajímalo by mě jak se na ní jezdí

Jirka.46
Jirka.46 napsal 09.02.21 v 19:39 10b.

Parádní stroj, informace i fotky

rohas
rohas napsal 18.01.21 v 19:56 10b.

FJR vlastním teprve jeden rok po přechodu z mnoha motocyklů, naposledy z chopperu. Ale dávám Ti plně za pravdu. Na ničem lepším jsem ani já nikdy nejel a to na mašinách jezdím více jak 40 let. Přeji Ti, ať Ti mašinka slouží stejně dobře, jako ta první!!! Za Tvoji recenzi FJRky i za super videjka, která velice rád sleduji (především nyní v zimě, kdy se nedá jezdit) dávám bez zaváhání 10b.