Jawa 50/23 Mustang (1972)

Vlastník Heeell
Vloženo 1.1.2021
Aktualizováno 5.1.2021

Jawa 23 Mustang Golden Sport provedení určené na vývoz, štítek v angličtině, baterka atd..

První dojmy - Jawa Mustang byla úplně moje první motorka s doklady, kdy jsem mohl v 15 letech vyrazit poprvé legálně na silnici.Proto jsem si přes zimu udělal radost a konečně jsem si udělal mého Godena, svezení, co vám budu povídat, strašné, nostalgie neskutečně nádherná..

Asi tak před 10ti lety jsem vydražil na Aukru ( to ještě šlo na Aukru koupit hezké věci za zajímavý peníz, teď tam nic není a když je , tak je to uměle navýšeno za šílenou cenu , prostě už je to byznys) za rám a přední hrnec světla Jawa 23 Mustang provedení Golden Sport, postupem času jsem sehnal zbylé atypické věci jako přední chrom rámeček světla s parabolou Aprília, zadní světlo i s držákem Lucas, přepínač světel také značky Aprília, prostě vše, čím se liší toto provedení od standardního provedení známého Mustangu..

Dlouhá léta se mi to válelo v regále, až tedy letos na podzim jsem se do toho pustil.. začalo klasické pískování, broušení, lakování, rozebíraní, rozkládání, skládání a výsledek je to co je na foto.. Předem říkám případně pro rýpaly a podobné jim, i když tady na Motorkářích to tak hrozné není..toto není profi renovace, není na motorce uděláno přesně vše tak, jaký byl originál, neživým se tím, dělám to pro sebe, občas jsem dělal opravu jinými postupy, než je správné.. dělá mi to radost, mít každý šroubek v ruce...

Duster93
Duster93 napsal 08.01.21 v 12:13 10b.

Pěkné

chipman
chipman napsal 05.01.21 v 20:39 10b.

Pěkná práce!!!Super!!!

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 05.01.21 v 20:34 10b.

Neskutečná frajeřina. Z takového vraku vyrobit tohle. Strašně moc bych to chtěl umět. Ale nějak se mi nedostává odvaha a píle. Mustanga jsem měl jako kluk. Maximum co jsem zvládl bylo půlení motoru a výměna klikovky. Ať dělá radost!

Dan66
Dan66 napsal 05.01.21 v 18:55 10b.

Parádní výsledek

hofi01
hofi01 napsal 05.01.21 v 18:17 10b.

Nádhera