Honda CB 650R (2019)

Vlastník MaxRossi
Vloženo 28.12.2020
Aktualizováno 21.4.2021

Recept na štěstí. Umí vykouzlit úsměv kdykoli ji zahlídnu v koutu garáže.

Motorka koupena od Soukromý inzerát

Honda CB 1000R: Veliký cenový rozdíl a výkon, který bych už asi nedokázal využít.
Yamaha MT-07: Dvouválec a nížší výkon.

První dojmy - První seznámení s CB650R bylo až na místě u prodejce. Vytlačil ji z garáže a nastartoval. Bylo to poprvé co jsem tento stroj viděl naživo - působil na mě oproti předchozím "skůtrům" drobným dojmem. Následná zkušební jízda na neznámých silničkách za tmy nedávala moc prostoru k poznávání se, nicméně ochota zrychlovat již od nízkých otáček a poslušnost s jakou se motorka ovládala mi říkala, že zpátky domů pojede se mnou.

Motorku bych doporučil pro - Úplným začátečníkům asi né. Motor je naprosto pohodovej do 8tis ot, takže nevyděsí. Co se děje od 10tis výš si zatím neumím dost dobře představit :-)

Doplňky na motorce - Čelní větrný štítek, doplňky Hliníkový kryt vidlice, sání vzduchu a kolen.Držák telefonu interphone s USB.Originál taška na zadní sedlo.

Přechod z Integry a skůtrů - první stroj, co jsem vybral pouze srdcem a né hlavou. Dva měsíce jsem pročítal recenze, testy. Shlédnul snad vše co je k dispozici na českém a anglickém Youtube. Celé mi to vůbec nedávalo smysl, praktičnost nula, ochrana před větrem žádná, přesto jsem věděl, že ji chci. Zamiloval jsem se do jejího vzhledu a techniky. Design je za mě naprostá pecka. Začal jsem obvolávat všechny prodejce v ČR, jestli nemají nějaký zapomenutý kus skladem. Věděl jsem, že chci červenou (líbila se mi nejvíc), nicméně všechny kusy rozprodány již na konci sezony v září. Nyní se čeká na termín dodání modelového roku 2021 - snad někdy na přelomu duben/květen 2021. To pro mě bylo neakceptovatelné - nechci opakovat čekání na novou Forzu 300 - 3 měsíce byly nekonečné. Kamarád čekal v létě 2020 na encéčko dlouhých 5 měsíců - tudy cesta nepovede. Chci ji hned! Bazar...?
Na tipmoto a motorkářích celkem 6 inzerátů. Všechno mašiny 2019 - najeto od šesti do čtrnácti tisíc kilometrů. Postupně jsem to začal vyřazovat podle doplňků, původu a počtu km. Nakonec zbyly 2 kousky. Černá a červená. Červenou jsem kvůli vyšší ceně a většímu počtu kilometrů (druhá sada pneu a bůhví co ještě) nakonec také vyloučil (připlácet 10tis jen za barvu se mi opravdu nechtělo). Rozhodnuto - v pátek... S prodejcem po telefonu domluveno, že si k němu v pondělí pro ni zajedu a pokud bude vše ok, tak ji i odvezu (120km, prosinec, teploty okolo 2st...brrr...). Začal jsem řešit odvoz - nakonec jsem v BikersCrown za 300Kč zapůjčil vlek na převoz motorek (vřele doporučuji). Všechny papíry jsem měl připravené předem, takže to u prodávajícího hezky odsýpalo. Nejdéle nám trvalo řádné přikurtování na vlek. Vepředu za brejle, vzadu za stupačky spolujezdce. Ačkoli se stroj ani nehnul, jel jsem opatrně a několikrát zastavoval, abych se vždycky na pár kilometrů uklidnil, že je vše v pořádku. Mašina je doma, nadšení neopadá - ba naopak! Teď to teprve začne - budu se snažit postupně aktualizovat.

Zatím najeto cca 100km na seznámení - počasí nedovoluje - těšíme se na jaro.

drake1961
drake1961 napsal 20.12.21 v 22:08 10b.

...

Vinc999
Vinc999 napsal 31.03.21 v 21:18 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 04.01.21 v 22:49 10b.

Skvělý stroj

Paulano
Paulano napsal 04.01.21 v 15:55 10b.

Pěkný stroj

iPetrCZE
iPetrCZE napsal 03.01.21 v 23:19 10b.

Vitej v klubu! S tema hlinikovejma doplnkama je jeste krasnejsi! Prakticnost? Resim batohem