Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník Pepa_87
Vloženo 22.12.2020
Aktualizováno 14.4.2022

Byť má motorka 14 let, vypadá velmi hezky. Zatím si všichni (neznalí) mysleli, že je nová. S kufry v originální barvě jí to sluší.

Honda XL 1000V Varadero: Moje první silniční moto, takže mi to bylo jedno. Chtěl jsem hlavně něco ,,cestovního\"

První dojmy - První dojem byl: ,,Ty krávo". No je to moje první silniční motorka. Pokud nepočítám pinďoura z mládí, a KTM 525exc. Věřím, že ve svých 33 letech mám dost rozumu na to, abych zkrotil její výkon. Respektive abych nejezdil nad svoje možnosti.

Doplňky na motorce - Ukazatel dobíjení, kufry v originální barvě, ukazatel zařazené rychlosti, 12v adaptér, zvýšené plexi, vyhřívané rukojeti

Nějak moc jsem výběr motorky neřešil. Jen jsem věděl, že chci něco, na čem se bude pohodlně jezdit, a že nechci nějakou závodničku. Můj plán je takový, že budu jezdit na pohodové výlety. Původně jsem jsem přemýšlel, že bych koupil i nějakýho choopera, ale nakonec jsem si řekl, že jsem na něj moc mladej :).

Litra jsem bral s tím, že k pohodové jízdě patří pohodový styl jízdy. Kopnu tam pětku nebo šestku, a je fuk, jestli jedu 50 nebo 130. Toto se do puntíku splnilo. Můžu je na pětku 50 v obci, jen tak na žbrlání, pak lehce zatáhnu za plyn a jedu.

Zatím jsem toho moc nenajezdil, protože jsem ji kupoval na začátku prosince. Mám z ní velký respekt. I na 6tku je cítit, že má sílu.¨

29.3.2021 - tak mám za sebou dalších asi 350 km. Už si s motorkou začínám rozumět. O víkendu jsem měl možnost projet se na KTM Adventure 1290. Jasně, jsou to totálně odlišné motorky, ale díky tomu jsem pochopil, proč zkušenější jezdci tvrdí o CBF 1000, že je vhodná pro začátečníky. Opravdu je na ní snazší jezdit. Klidně mohu jet na vyšší kvalt a brblat si 2200-2500 otáček. Reakce plynu není nijak agresivní, prostě taková pohoda. Na druhou stranu, jsem si už asi 2x zkusil motor vytočit, a je to peklo. :). Udělal jsem první měření spotřeby, vyšla 5,7.

20.7.2021 - mám nalítáno už pár tisíc. S motorkou jsem vyzkoušel jak ,,sportovní" režim, tak ježdění do práce ve městě. A můžu říct, že pro moje potřeby jsem si nemohl vybrat lépe. I po pár tisících km pořád nedokážu nebo nechci využívat výkon, který motorka dává. A už jsme si na sebe zvykli tak, že jsem párkrát škrtnul nohou o zem. Teď už dávám nohu na špičky :). Motorku teď nejčastěji využívám na cesty do a z práce. Jezdím po městě, a musím říct, že je to pohoda. I ve městě skvěle slouží, s trochou umu se dá i pěkně manévrovat v kolonách. Čím déle ji mám, tím více jsem s ní spokojen :)

ilcik
ilcik napsal 04.01.21 v 20:55 10b.

Motorka pěkná, máš ode mě zprávu

StB
StB napsal 29.12.20 v 17:57 10b.

Moc pěkná, dobrá volba, měl jsem ji taky a v klidu bych ji doporučil i začátečníkovi, ale musí to mít mezi ušima v pořádku. Ať slouží.

ZIPP
ZIPP napsal 23.12.20 v 10:06 10b.

Dobrá volba

jiřus69
jiřus69 napsal 22.12.20 v 20:57 10b.

Fakt jako nová