Yamaha XV 1700 Warrior custom (2005)

Vlastník Arch_Angel
Vloženo 22.12.2020
Aktualizováno 6.6.2021

Těžká, ale díky nízkému těžišti snadno ovladatelná a hlavně nízká. Úžasný stroj.

První dojmy - Klepal jsem se jak ratlik když jsem ji viděl poprvé a sedal na ní spíš než strachem tak vzrušením. I její vyšší váha mě po prvním nasednutí už tolik neděsila. Myslel jsem, že to bude horší. První rozjezd na ní bylo něco úžasného za nádherného zvuku dvouválcového motoru jen trochu mě rozhodily stupačky vpředu než vzadu, ale to proto, že jsem předtím měl supersport takže nic zvláštního. Podruhé už jsem věděl kam s nohama.

Motorku bych doporučil pro - Ideálně pro všechny kdo chtějí motocykl na pohodovou jízdu a výlety, aby mohli třeba sledovat okolí tedy žádné spěchání z bodu A do bodu B, ale prostě lážo plážo stejně jako jakýkoliv jiný Chopper, cruiser atd.

Doplňky na motorce - Sedlo řidiče (Mustang), vyvýšené rukojeti, brašny na boku motocyklu, opěrka spolujezdce, laděný výfuk (údajně Vance and Hines, ale nevím), upravené přední brýle na řízení

Tento stroj jsem si vybral již před x lety zpět když jsem ještě studoval avšak v té době byl pro mě cenově nedostupný a na moje zkušenosti to nebylo moc ideální. Po skoro 10 letech jsem pořád věděl, že chci ten stejný stroj. Díky jeho výšce je pro mě manipulace jednoduchá a i její vyšší váha oproti předchozí moto (o skoro 100 kg víc) mě po prvním nasednutí obava opustila. Motorku jsem si zkusil poté položit na zem a zvednout a bez problému. Tento stroj mě oslovil z mnoha důvodů. První je jeho výška s mojí postavou jsem vždycky chtěl spíš choppera než supersport. Druhá není to čistý chopper, ale půl na půl což je něco co se mi na této motorce líbí. Třetí zvuk tohoto stroje je přímo orgasmický. Čtvrtý není nijak silná (ale s krouťákem to umí ukázat taky svoji sílu), ale na klidné výlety kdy se člověk chce podívat někam projet a nespěchat je to mnohem lepší než nějaké zalehávátko. Pátý její název. Anglické slovo Warrior (v češtině válečník, bojovník) vystihuje i moji povahu a stav vůči mému životu kdy s životem bojuju každý den pořád a neustále a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.

Po zimě a konečném přihlášení na české papíry jsem se na motorce byl projet a od té doby jezdím pokaždé když je krásně. Že to není možné? Ale je. Jakmile se jednou svezete na vysněném stroji můžete jezdit vždy když vyleze sluníčko a neprší. Na motorce už jsem od začátku sezony najezdil zatím kolem 1000 km, ale jelikož už za tu dobu mám vysledováno pár plusů a mínusů tak se mohu také podělit. Na motorce je nádherný posez Nebolí zadek (ani po delší jízdě), když někam jedete můžete jezdit pořád. Zátah to má neskutečný díky vysokému krouťáku, ale především jen v nižších otáčkách ve vyšších už výkon ztrácí což je u dvou válců normální. Když jedete na pohodičku a netočíte motor je to jako v bavlnce, ale jakmile prudce nebo i lehce přidáváte začnou být cítit po celé motorce vibrace No asi nic zvláštního vzhledem k velikosti obsahu ale dá se to vydržet tu chvíli dokud nejedete klidnou jízdu Už se mi párkrát stalo, že jsem projel nějaký výmol nemusel být moc veliký, ale abych si škrtnul kolem o zadní blatník to stačilo, ale to může být i nastavením zadního tlumiče. Navíc jelikož se jedná o přestavbu je zde i jiný výfuk a jiný držák a bohužel díky držáku výfuku už se mi párkrát stalo při zatáčení do pravé strany při velkém náklonu, že jsem se opřel o držák a pěkně mě to koplo do boku tedy bude určitě potřeba udělat úprava držáku aby si člověk brzo někde nevymlel hubu. Nicméně zkušenosti z motorky a celkový dojem je krásný. Jen tu nádrž bych bral ještě maličko větší A jelikož u nás v rodině máme mašinu každý takže předpokládáme i cestování po ČR a dále.

callowsick
callowsick napsal 29.12.20 v 17:41 10b.

Vypadá to, že jsi se našel

dzej.pi
dzej.pi napsal 26.12.20 v 09:57 10b.

Pěknej kousek. Ať slouží a dělá Ti radost.

Čadil
Čadil napsal 22.12.20 v 19:02 10b.

gratulace,chlape,máš super mašinu,je dost dobrá.

pkkaca
pkkaca napsal 22.12.20 v 18:49 10b.

Nádherná

Arch_Angel
Arch_Angel napsal 22.12.20 v 17:22

Díky mockrát chlapi . Nechával jsem to dlouho být, ale po konci sezony mě příbuzenstvo vyburcovalo a shodou okolností jsem našel tenhle hezký kousek na slovensku A v době nouzového stavu to za to riziko stálo