Harley Davidson FXFBS Softail Fat Bob 114 (2018)

Vlastník Alda_7
Vloženo 14.12.2020
Aktualizováno 16.12.2020

Pohodová, silná, nádherná, démonická .

BMW R 1250 GS Adventure: Kamarád mi ukázal HD, no a už nebylo cesty zpět.

První dojmy - Nejdřív jsem si řekl, proboha, na čem to jedu? Pak zase, vždyť to škube, kde jsou ty stupačky? Jakou tam mám rychlost? Kolik jedu? Jak mám projet tu zatáčku? To určitě rozbiju! No a po 10 km jsem věděl…to je ONA.

Motorku bych doporučil pro - Pro pozéry jako jsem já! Nemumím jezdit, ale na motorce dobře vypadám!

Doplňky na motorce - Koncovky výfuku Vance & Hines, opěrka, nosič na bágl, jakási kapsička a držák navigace (bez toho bych byl už dnes asi nikam nedojel). Ještě bych chtěl snadno demontovatelný mini štítek (jen na dlouhé cesty). Blinkry – mini (ty origo jsou hnus). Možná by se tam hodily s blinkry ala „SoA“. A páčky? To je taky tragédie (jak z Jawky 350), asi se mrknu po černých. Co dál nevím. Ale nechám si poradit.

Jak jsem ji viděl...bylo rozhodnuto!
Mám najeto skoro „prd“ pár stovek km. Už se nemůžu dočkat jara!
Na HD super motor, prý snad první HD co jede, brzdí i zatáčí?
Podvozek se trochu kroutí, ale jen když mu na špatné cestě trochu zatopím.
Spolujezdec? To ani náhodou? A proč taky? Ve dvou se to chová úplně jinak. Úložný prostor = NULA, není kam dát lékárničku.
Zvuk? No docela OK, ale jak jsem tam šupl koncovky výfuku VANCE & HINES, to jsou basy!!! Fat Bob je spíš na jízdu kolem komína, ale s dobrou helmou se dá zajet i dál, a dokonce ani zadek tak moc nebolí. Zato ruce ano, po 200 km to chce pauzu. Jak si člověk hraje se 155 NM tak pak to bolí. Asi už moc vydržím. Malá, ale sympatická nádrž vydrží na cca250 km. Při pohodové jízdě se dá dostat i pod 5l/ 100 km. Cesta v dešti je fakt zážitek, za 10 sec. jsem durch! (to jsem z CBR XX neznal)
Co mi chybí? Vibrace! Občas, na volnoběh, to škubne, ale to není to, co jsem čekal. Trošku už to ztrácí "duši"? Nevím...zajímavější jízda byla na IRON 883 od kámoše. To bylo parádní „maso“!
Fat Boba bych doporučil...nikomu ?. Nechci, aby to byla konfekce jako třeba BMW GS 1200 (i když se mi líbí).

Krasomil79
Krasomil79 napsal 25.02.24 v 11:36 10b.

sobii
sobii napsal 28.02.21 v 12:06 8b.

Parádní stroj, mam něco přes 2t km a jsem naprosto spokojen.
Gratulka

siluru
siluru napsal 23.02.21 v 17:20 9b.

Myslím,že volba byla dobrá. Ta hláška "sice neumím jezdit,ale dobře na tom vypadám" brzy asi zlidoví. hodně šťastných km. Já už měnit nebudu,taky jsem mu propad na první pohled. Před "bóóbikem" 5 jiných HD,tak nějaké drobné srovnání mám.

TomMiku
TomMiku napsal 24.01.21 v 10:01 10b.

Ahoj Davide, Super foto. Americká krása, Hodně šťastných kilometrů přeje. Tomáš

Alda_7
Alda_7 napsal 30.12.20 v 19:54

Díky pánové, jsem za ni rád.