Kawasaki ER 6N (2014)

Vlastník Falcon75
Vloženo 14.12.2020
Aktualizováno 3.2.2021

Je to spíše menší motorka, vhodná i pro ženy. Výkonově dostatečná a zábavná. Dá se na ní jet pohodově i pila když chce člověk zabláznit.

Kawasaki Versys 650: Za stejné peníze je ER6 mladší a měla najeto 4t km.

První dojmy - Na motorku jsem sedl po 22 letech. Před koupí jsem jí opatrně projížděl po Břeclavě na 1,2 max 3. Jízda po městě mě docela vyděsila. Nebyl jsem schopen dávkovat plyn. Připadal jsem si jako na býkovi, při přidání to vystřelí a jak to člověk zavře jde na řidítka. Dnes už jsem si na to zvykl a je to super - člověk skoro nepotřebuje brzdy jak to skvěle brzdí motorem.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého komu se vzhledově líbí.

Doplňky na motorce - Větší větrný štítek, zásuvka 2xUSB, Indikátor zařazené rychlosti GiPro, rozšíření zrcátek, padací protektory originál Kawa, nosič s kufrem 39L GIVI, přečalouněné sedlo spolujezdce.

O koupi motorky jsem doma mluvil asi 2 roky. Nejdřív se to setkalo s naprostým nesouhlasem. Jak jsem na PC stale hledal v inzerátech, tak jsem s tím doma manželku tak štval, až mi nakonec řekla, tak už si něco kup a už s tím neotravuj. Dokonce mi začala posílat ruzné inzeráty. Já jsem hledal spíše cestovní motorku (Versys, V-strom). Jenže s cenovkou do 120t se jednalo o starší modely a s velkým nájezdem. Pak mi manželka poslala inzerát na ER6N r. 2014 a nájezd 4200 km.
Konzultoval jsem to s kamarádem který jí má z r. 2008 a je s ní spokojenej dokonce s ní dal cestu kolem Slovenska (1600 km). To mě ujistilo, že i na tomto stroji se dá cestovat. Nakonec to rozhrábla zase žena, která mi řekla "jestli si koupíš tu hnusnou starou kozu (Versys r.2009) tak na to s tebou nesednu, kup si tu krásnou zelenou na tu si za tebe sednu". Tak jsem si jí koupil.
Jízda - je to zábava, koupil jsem ji na začátku srpna 2020 a do konce sezony jsem najel 4500 km. Motorka je pohodlná a dal jsem na jeden zátah cca 250 km, a dovedu si představit, že po malé přestávce na jídlo nebo prohlídku něčeho zajímavého bych klidně jel dál.
Motor - má úžasný zátah v celém spektru otáček. Dá se krásně využívat jeho komprese k brždění, člověk skoro nemusí sáhnout na brzdu krom dobrždění na křižovatce.
Brzdy - nemohu porovnat s jinými motorkami ale na muj styl jízdy jsou dostatečné.
Jednou jsem brzdil z cca 115 km/h na 30 když mi auto v protisměru začalo předjíždět kolonu aut. Musel jsem to zašlápnout a vejít se vedle něj a krajnici a rozhodně jsem neměl pocit, že to brzdí málo
Ovladatelnost - nemohu porovnávat, ale za mě se to do zatáčky skládá lehce. A ovladatelnost na místě je taky dobrá.
Podvozek - předpětí zadní pružiny je nastaveno od výrobce ve střední poloze a vyhovuje mi to. Motorka má najeto kolem 9t, takže vše je pevné, tlumiče tlumí a stopu drží taky dobře.
Spotřeba - 4,2 l/100km
Servis - zatím jen olej/filtr
Poruchy - zatím nejsou
Úložný prostor - pouze na nářadí, lékárničku
Spolujezdec - sedlo z výroby moc pohodlné není a spolujezdec sjíždí řidiči na záda.
Vzhledem k tomu, že je sedlo dělené nechal jsem přes zimu sedlo přešít v Mohelnu ve firmě DD Tuning. Manželka váží 52 Kg tak o ní jako o spolujezdci ani nevím, jen když otočím víc heftem tak mi bouchá do helmy.
Závěr - manželka se do motorky taky zamilovala a na jaře si bude dělat ŘP "A"

Petr-77
Petr-77 napsal 18.12.20 v 14:02 10b.

Duranga
Duranga napsal 18.12.20 v 10:43 8b.

Už si hledej novou, žena ti ji stopro sebere

Paulano
Paulano napsal 14.12.20 v 16:32 10b.

Tak pozor na manželku, ať ti tu hezkou mašinu nesebere, až si udělá ŘP