Jawa 90 Roadster (1969)

Vlastník Jiwra
Vloženo 11.12.2020
Aktualizováno 11.12.2020

Devadasátku jsem sďedil po tatoj v roce 1997. Roky stála v garáži rozebraná, a japo ni pokukoval.

První dojmy - Po krátkym přemlouváni otce, že už je čas ji oživit. Souhlasil. Bylo mi 15 let, čerství papíry na pincka a začali jme to dávat do pucu. Dílo se zdařilo. Jezdila a moc dobře. Sice jsem ji testoval jen občas na chalupě, i tak to byl zážitek.

Motorku bych doporučil pro - Pro jawaře

Doplňky na motorce - Nosič zavazadel

Pak nastal ten čas. 17 let a konečňe řidičák na velkou. Na 90 jsem jezdil všude, ale pořád jsem to šteloval a rozláčel. No nebylo to to pravý ořechový. Vše plinulo z mála zkušeností.I přes to vše jsem na ni nezanevřel. V 18letech přišel řidičák na auto a javička potovala zpět do garáže ke sťeně. V roce 2015tedy po 17 letech jsem ji vysvobodil spod nanosu prachu. Už plnej zkušeností jsem ji zprovoznil. Všechny problémy co sní byly jsou prič. Nedržela volnobjeh, nestartovala.

Závada- gufro na klice a uplňe sežraný těsnění pod zapalováním.
Nyní chytá kdykoliv a drží volnobjeh. Je to fakt sranda se na tom řítit kosmírnou rychlostí.

Jawička zabýra čestné místo v mé zbírce. Nikdy ji neprodám!!!

scott67
scott67 napsal 20.12.20 v 14:46 10b.

Sedlo, lampa, bubny a výfuk jsou z Mustanga, takže jsem to jednou vytáhnul, když jsem měl papíry jen na fechtla. Samozřejmě mě fízlové lapli. A tvrzením, že jsem si to spletl z Mustangem, jsem je akorát víc nasral. Kilo pokuty znamenalo tehdá 12,5 litrů benzínu v prdeli ! Ale zážitek velikej. Pod Tatrami ty malý kubatůry prostě uměli !

pkKun
pkKun napsal 18.12.20 v 22:45 10b.

klasika... Kubánec by mohl vyprávět

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 18.12.20 v 09:50 10b.

Jj, připoměl jsi mi mé radostné okamžiky s tímto strojem, děkuji
Bylo mi šestnáct / to to letí ,je to už 32.let/ a po pinckovi to pro mne bylo trhadlo rukou.
Aby ne, kucí na 250 neměli šanci Motor jsem půlil několikrát kvůli převodovce...
Jo a když jsem vyměnil pružiny na spojce z JAWY 250 tak konečně spojka přestala prokluzovat.
Nakonec šla do světa a pořídil jsem MZ /prostě motovývoj/

Přeji mnoho radosti s devadinou

hruso25
hruso25 napsal 12.12.20 v 13:30 10b.

SK 90 Motorka ktorej osud neprial.
Sen mojej mladosti.
Teraz ich ceny stupajú do vesmirnych vyšin
Krásna uloženka, len tíško závidim.

Goodji
Goodji napsal 12.12.20 v 08:15 10b.