renocar_unor

Ducati Multistrada 1000 (2004)

Vlastník DucatiMTS
Vloženo 7.12.2020
Aktualizováno 7.12.2020

Nekonečná porce zábavy. Ducati Multistrada s úžasným vzduchem chlazeným dvouválcem, suchou spojkou a štíhlou stavbu a lehkostí.

Suzuki DL 1000 V-Strom: Rozhodoval stav a design Ducati, lepší pocit ze svezení

První dojmy - První dojmy byly možná zkreslené tím, že jsem se vrátil do sedla po dlouhých letech, co jsem nejezdil. Chtěl jsem něco klidnějšího:-) Po svezení na této motorce od kamaráda, od kterého jsem ji také nakonec koupil, už nebylo cesty zpět a klidnější motorky vedle ní vypadaly moc všedně a usedle. I když nejsem nijak velký, 178 cm na tuto motorku postačí a skvěle mi padne do ruky. Výhodou je její štíhlá stavba a poměrně malá hmotnost lehce přes 200 kg.

Motorku bych doporučil pro - Těžko říct. Pro ty co chtějí od každého trochu - cesťáku i sporťáku.

Doplňky na motorce - kryt spojky od Titaniumpro, vyhřívané rukojeti Oxford, padáky Rutan

Seznámení proběhlo u kamaráda, který právě tuto motorku prodával a přecházel zpět na cestovní enduro. Kupoval jsem ji na začátku léta 2020 s tím, že vyzkouším, zda mne to bude v sedle i po těch létech bavit a případně jí zase prodám a světe div se, i vlivem této motorky jsem zjistil, že se za ta léta, co jsem nejezdil, nic nezměnilo.

Na motorce jsem stihl díky nic moc počasí najet cca 3000 km, tedy je to jen takové letmé seznámení. Mohu potvrdit recenze, které jsem si tu pročítal a které mi napomohly k rozhodnutí, zda tuto krásku vzít. Nejsem žádný velký střelec, jezdím tak, abych se vrátil domů, ale chytit tuhle krásku za heft a trochu ji pozlobit je neskutečná zábava.

Co je na ní výborné je jednoznačně motor, posez a podvozek. Motor je výbušný, v nízkých otáčkách sice moc nejede a jízda po městě je opravdu utrpení (neustále 2/3 a samé cukání). Jakmile se vyjede za město, je to paráda. Motorka se krásně vodí, rychlosti tam padají jedna radost a motor má síly na rozdávání, lhostejno, zda jedete v jednom nebo ve dvou. Sedlo je pohodlné, se spolujezdcem se namačkáte a celá motorka umožňuje, pokud chcete, uvolněnou jízdu, pokud ne, můžete se svézt poměrně hodně svižně. Celkově jí nevadí ani jízda po horších cestách, všechno snese a nemám pocit, že bych ztrácel kontrolu nad strojem.

Ve městě se i za touto babičkou ohlédne každý, ať již kvůli laďákům, které mají skvělý hlasitý a chraplavý projev nebo díky cinkání suché spojky na volnoběhu, které ještě umocňuje otevřený kryt.

Plusy jsem popsal výše a opravdu je to motorka, která Vám dnes za velmi malé peníze dává velkou porci zábavy. Co považuji za mínus jsou obvyklé mínusy z ostatních recenzí - pod 3 000 otáček se nic neděje tedy kromě vibrací, zrcátka jsou opravdu jen velmi orientační, pokud již do nich vůbec vidíte, protože i s mou nevelkou postavu (178 cm a 75 kg) mi ramena většinu plochy zrcátka překrývají. Vadí také stojan, který vypadá jako vše jen ne pevný, potřebuje opravdu pevnou plochu. Stejně tak po cca 150 km v jednom kuse necítíte od vibrací v řídítkách ruce a je nutné chvilku zastavit, aby se Vám do nich vrátil alespoň elementární cit. JO a palivoměr, ten kdyby tam nebyl, nestane se vůbec nic

Ducati je samozřejmě i o servisu. Kupoval jsem od kamaráda, což je výhoda. Vím kdy se dělal desmo servis, co bylo vyměněno a nebylo, zároveň jezdím do stejného servisu, tedy i když je 16 let stará, a má najeto cca 41 tisíc, je v dobré kondici. Povyměňoval jsem nějaké provozní drobnosti, aby byla stále v lesku (zrcátko, kryt spojky od Titaniumpro, zadní sedlo, které bylo malinko natržené, světlo, které mělo prasklinu od kamínku).

Za největší přínos považuji to, že manželku motorka i ježdění chytlo a už dělá řidičák na motorku rovněž..Takže příště třeba krátká recenze na její motorku, která už čeká netrpělivě v garáži - Yamaha FZ6N.

Frodo89
Frodo89 napsal 31.07.22 v 19:33 10b.

Pěkný nápad i když bych ty doplnky cpal spíš do zlate metalízy

Míla_P
Míla_P napsal 30.01.21 v 10:00 10b.

Skvělá

DucatiMTS
DucatiMTS napsal 11.12.20 v 21:31

To monter: mě se líbí. Zejména zadek a dvojicí výfuků a úspornou kapotáží.

DucatiMTS
DucatiMTS napsal 11.12.20 v 21:30

To Pája19: jo, světlo jsem sehnal na ebay úplně nové za 1500 origo. Už je tam. Varadero je oproti tomu jak Titanic Jízdně i stavbou.

Pája19
Pája19 napsal 11.12.20 v 19:00 10b.

To monter: Ty jseš ošklivej!

To DucatiMTS: Pěknej kousek, černá je feš, ale s červeným rámem je nejlepší. Mrzí mě, že motorka trpí ucukaností. Není to její vlastnost, ale jen špatně odladěná bohatost, klapky, svíčky... Tyto motory umí jet ve městě plynule a bez cukání. Mám pocit, že jsi se mě ptal na přední světlo. Zjistil jsem, že nemám, ale tvý tel. číslo nějak zapadlo... Stejně je to pasé koukám.
PS: To Varadero vypadá vedle Multošky jak parník. ?