Triumph Scrambler 1200 / XE (2019)

Vlastník Mike_78
Vloženo 27.11.2020
Aktualizováno 17.8.2022

Retro klasika do terénu :). Po uvedení, jsem ji chtěl co nejdříve otestovat. Ale nebylo kde. Po prvním svezení, nebylo co řešit a Honda šla do světa.

Honda CRF1000L Africa Twin: Prodal jsem ji.

První dojmy - Zatím jsem najel více km na testovacím modelu, než na té vlastní. Motor táhne od volnoběhu. Řekl bych, že tam je více, než uvedených 66kW. Překvapila mne lehkost ovládání.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo má rád klasiku a rád se toulá i mimo silnice.

Doplňky na motorce - Zadní nosič, štítek a padáky. Držák na boční brašnu. Držák na mobil a gopro.

Super zvuk.
Lehce ovladatelná.
Motor táhne od volnoběhu.
Nad 130km/h to už dost fouká :)...kdo by to řekl.

Tak konečně dopadla delší dovolená ... Albánie 2022.
Najeto 4100 km za 10dní... silnice - terén - silnice - terén - težký terén - ... silnice :).
Spotřeba za celou cestu 5,05l/100km. Olej žádný.

Pár poznatků z dovolené.

Na jeden zátah přes 900km za den a zadek mne nebolel, a nohu jsem si neugriloval.
Cestovní rychlost jde do 130km (dle GPS) - na špuntech. Ono i na hladkých to není o moc lepší. A to tam mám štítek. Jelo se i více, ale to už není ono.

V terénu je motorka velmi dobře ovladatelná. I na velkých kamenech to celkem šlo.
Pokud bych to měl porovnat s Afrikou co jsem pár let měl, tak na Triumphu si musíte trochu zvyknout na tvar nádrže a na výfuk. Ale celkově ovladatelnější je pro mne Scrambler. Honda má sice užší sedlo a nádrž, ale k tomu ty malé stupačky, na kterých se nedalo stát celou botou. Scrambler mi přijde takový obratnější a přesnější. Možná je to tím, že je líp vidět bez té kapoty.

Ohledně motoru v terénu jsou na tom obě rámcově stejně. Pomalá jízda bez spojky od 14 km bez cukání. Pokud zapátrám v paměti, tak možná na Hondě se dalo ještě pomaleji.

Při delším cestování mne více bolel zadek na Hondě... nemyslím v terénu ... tam se nesedí :)).

Jinak jediná závada na motorce byl uklepaný spodní úchyt chladiče v 6 170 km. Naštěstí jsem o tomto problému věděl z netu a včas si toho všiml, než jsem poškodil chladič. Ale provizorní drát to na místě vyřešil. Mám ho tam pořád. Možná to budu reklamovat. Ale asi bude levnější si to upravit sám. Nechám to na zimu. Dočetl jsem se, že se to stalo hodně lidem, co jezdí to terénu. Takže doporučuji kontrolovat.
Vlastně ještě jedna závada byla. Defekt na zadním kole. Ale naštěstí to byl hřebík. A oprava u bezdušových kol není nic zdlouhavého.

Na motorku jsem si namontoval horní přední blatník. Vypadá to krásně, ale má to jednu nevýhodu, když máte drapáky ... TKC80. Při pomalé jízdě 20 - 30 km v mokru v terénu od předního kola odletují malé kapky přímo na štítek... špiní to světlo. Ale to je kosmetika.

A ohledně toho výfuku : ... V terénu dobrý pokud máte vhodnou obuv a kalhoty.
Jen se musíte naučit stát na místě třeba na semaforu nebo na mýtné bráně,
pokud jedete v kevlarových jeansách. Na zemi stojím levou nohou, nebo musíte mít pravou nohu dál od výfuku. Ale pokud máte jako já 178cm, tak to moc nejde :).
Prostě v kraťasech bych na tuhle motorku nesedal. Nebo si kupte verzi XC, ta je o 5 cm nižší. To půjde líp.

To je za mne jediné mínus, které jsem na motorce našel. Ještě udělám nějakou úpravu. Omotávku a hliníková folie pod kryt. Zatím jsem sundal decat a dal jiný výfuk. Trochu se to zlepšilo.

Zatím bych motorku neměnil.

boucek69
boucek69 napsal 18.12.20 v 12:41

Myslím že ho máme od stejného prodejce

boucek69
boucek69 napsal 17.12.20 v 20:44 10b.

jj je to pecka nemužu se ho nabažit https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/cp0/c25.0.64.64a/p64x64/90899646_2677723795779660_3940752078854422528_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=70495d&_nc_ohc=5fIdPeV-jjQAX8A1ftu&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&tp=27&oh=79e927b5ce8422a04a82560a6fda57d1&oe=5FFFB002

vapenna
vapenna napsal 27.11.20 v 18:28 10b.

Krásná motorka ,taky po ni pokukuji,to máš funglovku nebo od Pardubic , kde už zmizela z inzerce? A Bernartice v Jeseníkách nebo jiné ?