renocar_unor

Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Akai
Vloženo 23.11.2020
Aktualizováno 31.3.2022

Vysoká, štíhlá, lehká ... a s neskutečným motorem.

Motorka koupena od FIRMA:PEMM Brno (Brno-Bohunice) - Čistě náhodou jsem na m.cz bazaru překlikl místo na Yamaha XT 660 Z Tenere na Tenere 700 a úplnou náhodou tam byl čerstvý inzerát na předváděčku s Rallye výbavou za cenu které nešlo odolat. :-)

SWM Superdual 650: Objednal jsem v půlce srpna, do konce října jsem nedostal ani po několika telefonátech info kdy ji mohu očekávat.
Yamaha XT 660 Z Tenere: Už se nevyrábí a přece jen jsem chtěl novou motorku.

První dojmy - Mám za sebou teprve pár jízd, takže jen první dojmy. Za prvé stabilita, na silnici dává až neskutečný pocit jistoty při rovné jízdě i v zatáčkách. Protože jsem přecházel z TriumphTiger 955I který má 82 kW, měl jsem trochu strach z výkonu, při testovacích jízdách jsem neměl možnost vyzkoušet jízdu ve dvou, ale motor je tak neskutečně pružný, jemný ale přitom razantní že mi výkon v 99% případů nechybí. Hodně pohodlný je posez jak můj, tak i batůžka. A protože se v zimě stmívá brzo, ocenil jsem i skvělá světla.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho komu se líbí ? ;-)

Doplňky na motorce - Originální příslušenství :
- Rallye packet
- Padací rám
- Vyhřívané rukojeti
- Centrální stojan
- Komfortní sedlo spolujezdce
SW Motech:
- USB dvojzásuvka
- Adventure rack (Zadní nosič)
- Kryt vodní pumpy
- Držák GPS
Ostatní
- Sada kufrů SHAD Terra 2x36l a 1x47l
- Brašny na padací rám Marsellus

Po posledním tripu po Toskánsku a jižním pobřeží Itálie jsem začal koketovat s myšlenkou že Tiger je sice perfektní motorka na dálkové cestování ve dvou a s bagáží, ale přece jen dost těžká když chci navštívit místo mimo silnici. A taky jsem už líný se s ním vláčet Navíc příští rok plánuju trasu na východ, která povede i mimo silnice, takže jsem začal pokukovat po jiném stroji. Zaujaly mě dva, SWM Superdual 650 T a Yamaha XT 660 Z Tenere. Samozřejmě že jsem koukal i na Tenere 700, ale po nakonfigurování na rozumné minimum jsem se dostal na cenu kterou jsem nechtěl dát. (Ironií je, že nakonec jsem dal ještě o trošku víc . ) SWM Superdual jsem znal z recenzí a docela se mi líbila, cena i se slušnou výbavou do 220 000,- testovací jízd byla fajn, jednoválec mě opravdu zaujal, takže jsem ji hned objednal. To byla asi půlka srpna. Zkrátím to, při telefonických dotazech na stav jsem si připadal čím dál víc otravně, takže jsem to na konci října vzdal a začal koukat po nějaké slušné Tenere 660. No a pak jsem jednou omylem překlikl na Tenere 700 a zrovna tam přistála nabídka od Brněnského PEMMu. Rallye packet zdarma, paráda. LED blinkry, Akrapovič, ochranné nálepky, kryt pod motorem z 4 mm hliníku, kryt chladiče. Bomba. Hned jsem zaplatil zálohu a začal si vymýšlet další příslušenství.
Jízdně mě motorka HODNĚ překvapila, počítal jsem s tím že jdu s výkonem docela hodně dolů, ale pocitově to není až tak znát. Motor je neskutečně pružný a instalovaný výfuk Akrapovič dodá zrychlení i to správné zaryčení, takže si jízdu fakt užívám. Při prvních vyjížďkách mi vyšla spotřeba na 4.8 L/100km což není vůbec špatné na jízdu ve dvou. Podvozek ... co říct, ještě jsem jej pořádně nevyzkoušel mimo silnici, ale i to málo dává pocit jistoty a ovladatelnosti. Moc se mi líbí přístrojový panel, který je přehledný, ale přijde mi trochu pomalý v zobrazování.

Malp
Malp napsal 08.02.21 v 16:16 8b.

Bezva mašina! Konkrétně přímo na té tvojí jsem dělal hodinovou zkušební jízdu a OK . Taky jsem po T 700 koukal .Bezva motor , na vyšší těžiště bych si možná taky zvykl . Co mě ale vadilo - nepříjemně tuhé řazení - po hodině otlak na noze jsem cítil ještě dlouho a to si myslím že mé Alpinky Toucan nejsou úplně zrovna měkký boty .
Tak ať ti to jezdí .

l333v
l333v napsal 27.11.20 v 08:29 10b.

Super pecka taky si pro ni jdu na jare u tebe bych to necekal ze do ni pujdes! tak hlavne stasne kilometry a at ti splni tve ocekavani

Akai
Akai napsal 26.11.20 v 22:37

Rally sedlo mám sundané, protože je o dost vyšší, a kryt pod motorem se mi víc líbí tento. ?

Jenik789
Jenik789 napsal 26.11.20 v 08:02 10b.

Taky si ji jednou poridim

Palomoto
Palomoto napsal 26.11.20 v 07:29 9b.

v popisu od tebe i výrobce má Rally jiné sedlo a šustplech. Ty máš oboje z obyčejné verze. ?