Kawasaki VN 750 (1987)

Vlastník hojas
Vloženo 21.11.2020
Aktualizováno 21.4.2023

Tak jsem si jednou řekl, že už jsem dost starý abych zkusil čopra. A jak je mým zvykem našel jsem zase něco s čím si můžu hrát.

První dojmy - No první dojem...byla nepojízdná už několik let a tak mi jí bylo líto. Na fotkách nevypadala tak tragicky a majitel (první) tvrdil že nemá moc nalítáno. Cena spíš symbolická. Tak sem ji nechal dovézt z německa.

Vulcan se mi líbil hned. Nepotrpím si na množství chromu, velké žebrování motoru, třásně, rolky a podobně. Spíš strohý vzhled. Tohle přesně Vulcan splňoval. Motor vypadá na rok vzniku velmi moderně, paprsková kola patří podle mě k nejhezčím, výfuky hezky z obou stran. Stejně tak kotouče na předním kole.
Nejdřív sem ho musel rozpohybovat. Projít elektriku, vyčistit karbece, přetěsnit a vyměnit olej ve vidlích. Filtry, oleje, svíčky a první start. Pak se pověnovat i vzhledu, který nezapřel, že se motorce dlouho nikdo nevěnoval.
Po prvních jízdách jsem zjistil, že posez s vyššími řídítky mi moc nesedí a budou potřeba další úpravy.
Snížit řídítka, sundat zadní opěrku a upravit sedlo. Teď vypadal víc podle mých představ a hlavně to svezení...Vulcan mě fakt sedl a hodně bavil. Výkonu akorát pro styl jízdy ke kterému se Vulcan hodí. Kocháte se, užíváte si ten posez s nohama lehce dopředu a zadnice si hoví na pohodlně polstrovaném sedle. Zkrátka pohodička.
Když za to ale chcete vzít, tak nemá Vulcan námitky a posez teď spíše cruisrový než čoprácký vám dovolí se pěkně vyklonit a vykroužit zatáčku až brousíte paty. Nejsem žádný obr, ale ani tintítko a tak mi velikostně naprosto vyhovoval.
Motor, ve své třídě, mě svým výkonem i projevem nadchl. Ve stejné době jsem jezdil i Vetřelce 750. Ale na Vulcanu jsem měl pocit že jde o podstatně silnější, sportovnější a hlavně dospělejší motorku. Pokud respektuju rok vzniku modelu, tak jsem byl s motorkou co se techniky týká naprosto spokojený.
Jediné co mému sluchu moc nesedělo bylo poněkud hlučnější soukolí výstupu na kardan. Ale to, jak jsem později zjistil nebylo pouze u tohoto kusu ale je zřejmě běžné.
Vulcana jsem prodal a přešel na enduro. Ale natolik mi seděl, že už jsem si ho pořídil znovu. Tedy ne tento konkrétní stroj.
A mám s ním velké plány. ;)

2022
Tak po čase přidávám pár informací a fotek Vulcanu II.
Zatím jsem ho jen lehce poupravil, protože na větší akce nebyl čas.
Dal jsem širší řídítka, vyměnil výfuky za HD a přestože nejsem zastáncem "načančanosti" a plánuju zásadnější změny, nechal jsem zatím původní vzhled.
Taky jsem musel řešit nepříjemnost v podobě špatného vinutí statoru alternátoru .
Pro jeho výměnu musí motor ven z rámu, nebo alespoň částečně vysunout.
Není to žádná tragédie, ale o kolik by to bylo jednodušší, kdy se jen povolilo víko jako u jiných motorek.
Jinak Vulcan II slouží dobře. A příležitostně budu aktualizovat.

Vladi750VN
Vladi750VN napsal 28.11.20 v 19:05 10b.

Moc pěkná. To sedlo je parádní.

p.epanica
p.epanica napsal 22.11.20 v 15:11 10b.

...

fery251
fery251 napsal 22.11.20 v 09:24 10b.

Pěkný kousek

Čadil
Čadil napsal 22.11.20 v 08:45 10b.

super

Papanhe
Papanhe napsal 22.11.20 v 05:54 10b.

Hezký stroj. Myslím si že v téhle kubatuře jsou neuniverzálnělnější stroje pro zážitkovou jízdu i středně dlouhý přesun. Přeji hodně pohodových Km.