Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník Shanard
Vloženo 15.11.2020
Aktualizováno 15.11.2020

Super stroj, na to, že jsem začátečník se ovládá velmi snadno.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Super domluva, rychlé jednání a vyřízení. Motorka dovezena ještě v den koupě ke mě domů.

BMW R 1200 GS Adventure: Honda se mi líbila více, má nižší sedlo + vyhrál automat

První dojmy - Motorka mi padla ihned do ruky, jízda s automatem je skvělá (jsem zvyklý z auta). Jezdil jsem předtím na Honda Deauville NTV 650 a rozdíl je obrovský. Líbí se mi jak žehlí všechny nerovnosti na našich silnicích...

Doplňky na motorce - Na motorce je turistické plexi, hlavní stojan, zásuvka na 12v, vyhřívané hefty a zadní placka na Givi monokey. Objednané mám ještě horní a spodní padáky + deflektor k brejlím

S manželkou jsme se rozhodli cestovat na větší vzdálenosti. Chceme se podívat do Chorvatska, Rumunska, Rakouska atd... Původní nápad byl koupit Deauvillku, ale tak nějak jsem se s ní "nezžil", prostě to nebylo ono. Tak jsem začali vybírat jiný stroj a nejprve padlo oko na BMW 1200 GS Adventure, jenže v téhle verzi měla na mě motorka moc vysoko sedlo. Po pár dnech hledání informací o cendurech jsem objevil Afriku... Dostal mě vzhled, kladné recenze, ale i možnost mít DCT převodovku. No a tak cca za dva dny byla doma...
Aktuálně mám najeto asi 800km, celkově má Afrika najeto něco přes 30000km a s motorkou velká spokojenost.Jediné, čeho jsem si nevšiml při koupi (nebo to bylo ještě v pohodě), je to, že uniká olej z pravé vidle. Neteče moc, pouze lehce kroužkuje. Četl jsem, že na to tyhle motorky docela trpí.
Zatím jezdím sám, až si manželka koupí oblečení na motorku, začneme jsezdit spolu a možná příští léto vyjedeme někam dál... Až budu mít více naježděno, přidám nějaké další poznatky a fotky z cest.

Fratr
Fratr napsal 22.11.20 v 16:39 10b.

Pěkná, Africa je hold Africa

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.11.20 v 18:46 10b.