Honda NC 750X (2019)

Vlastník TomasRoc
Vloženo 15.11.2020
Aktualizováno 15.11.2020

Úplně pohodové motorka, která super sveze jednoho i dva... nicméně v zatáčkách nabídne poměrně slušnou zábavu a i s nižším výkonem je to zábavná motorka

Yamaha Tracer 700: Hlavně velikost - pro dva je relativně malá, ikdyž ten design a projev motoru je uzasny

První dojmy - Hned sedla do ruky od prvního svezení, bezva se ovládá i v malých rychlostech a celkový dojem byl opravdu velmi příjemný - jako bych na ni jezdil už mnohem déle :) Překvapil mě poměrně zajímavý hluboký zvuk a skvělá ovladatelnost Diky nízkému tezisti, za co vděčí skoro naplacato posazenemu motoru. Projev motoru je skoro “naftový” - odspodu má super zátah, což je pohodlné pro cestování!

Motorku bych doporučil pro - Pro jednoho i dva, kteří nepotřebuji 200 koni, chtějí rozumnou a spolehlivou motorku za fajn cenu Dá se jezdit i rychle a sportovně (jasné, není to R1, ale zábavu můžete mít i na slabších motorkách ;))

Doplňky na motorce - Zatím jen plotna na GIVI kufry a Givi taška na falešnou nádrž

Hledal sem motorku jako nastupce po CB300r, kriteria:

1) Lehce vyssi vykon, ale zaroven ne moc silna, porad sem preci jen zacatecnik
2) pohodlna pro dva a pripadne i na nejake cestovani
3) hlavne na silnici
4) rozumna cena

Ve vyberu mi pristal Tracer700 2020 - ten design je fakt uzasnej; Versys650 - kde me odrazuje trochu lehka "zastaralost"; CB500x - bylo pomerne malo kusu 2019+ a nebo drahe

Tracer700 sem se byl projet a fkat super motorka, nicmene moznost pouze noveho a byla dlouha cekacka, zaroven je to opravdu pomerne mensi motorka a pro dva si myslim mene pohodlna

Versys650 je opravdu zastarala, nelibi se mi halogeny, velikosti asi celkem ok, nicmene opravu tocivy motor a pro dva se mi zda take mene pohodlna

CB500x uz sem mel tu moznost jet nekolikrat a je to super motorka, nicmene vlastne se stejnou cenovkou jako NC a lehce slabsi

Nakonec vyhralo NC, ktere sem si nejdrive otestoval a super hned padlo do ruky. Motor ulozeny skoro naplacato a velmi nizko extremne zlepsuje teziste a diky tomu ma super ovladani jak na miste tak v zatackach, kde se preklapi fakt super snadne...

Za me ma nekolik vyhod - ulozny prostor, extremni ovladatelnost, zatah odspodu, fajnovy zvuk, nizka spotreba a udajne extremni spolehlivost

Tedka nevyhody: brzdy by mohli fungovat lepe - motorka ma 220+kilo a jeden kotouc je asi malo, s tim je spojene i pomerne silne potopeni vidlice pri prudkem brzdeni... to je asi ale zatim vse :)

Vseobecne sem opravdu spokojeny - ve dvou super pohodlna ale zaroven relativne svizna motorka. Kdyz jedu sam tak zabava v zatackach nechybi a ani vykon (dalnice nejezdim). No a po meste je agilni a diky odezve na plyn a stabilite je opravdu prijemna

Dokazu si predstavit ze za rok az dva pujdu do vetsi a silnejsi, ale chci do toho postupne dorust a proto si myslim, ze NC byla opravdu spravna volba a i po 4tisich za asi 3 mesice me porad extremne bavi :)

Samíc
Samíc napsal 22.11.20 v 20:21 10b.

Dobrá volba a pěkně napsané

Geodet
Geodet napsal 22.11.20 v 19:02 10b.

Dobrá volba do začátku. Pro někoho i na konec.

GeorgeVy
GeorgeVy napsal 22.11.20 v 16:44

Pěkná

findejs1310
findejs1310 napsal 22.11.20 v 07:52 10b.

Pohodicka

KALUP
KALUP napsal 19.11.20 v 23:57 10b.

vybral jsi dobře , já mám sedmistovku , najeto 145tis je to držák kam se seou baaaawwory a italy .