renocar_unor

Honda VFR 1200X Crosstourer (2013)

Vlastník Wolw
Vloženo 15.11.2020
Aktualizováno 24.11.2020

Pan Honda prostě umí. Super mašina. Silný, svižný a poslušný stroj na dlouhé cesty, ale i na krátké vyjížďky.

Kawasaki Versys 1000: důvod neuveden
Yamaha XT1200Z Super Tenere: důvod neuveden

První dojmy - První dojem. No jelikož byla první zkušební jízda provedena v únoru za deště a větru, tak byl hodně opatrný, ale i tak jsem si to naprosto užíval. Další jízda byla už když mi říkala pane a počasí slušné. No a prostě a jednoduše...pecka! Perfektně drží stopu a poslouchá na každý podnět a dotek. To je jak vychvalování milenky :-D

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych mašinu těm, co chtějí cestovat, ale i svižně létat po našich okrskách.

Doplňky na motorce - Dodatečně jsem nainstaloval držák navigace a držák mobilu, zásuvku, držáky kůfrů a od předchozího majitele laděný výfuk GPR. Letos mám v plánu dodat padací rámy, kryt chladiče a pár drobných doplňků.

Crosse jsem si vybral po delším uvažování, ale vzhledově se mi líbil hned na první pohled. Na první dojem hned budí pocit robusnosti, síly, dravosti.
No, pár kiláků už máme spolu za sebou a zatím pořád naprostá spokojenost. Žádná závada ani porucha, motorka šlape jak švýcary. Několikrát tu zazněly námitky na váhu téhle Hondy. Rozhodně to není mašina pro komáry, ale za mne mohu říct, že tu váhu ani necítím. Těžiště hodně nízko usnadňuje manipulaci při nižších rychlostech a při normální jízdě to ani necítíte.
Spotřeba se pohybuje dle stylu jízdy. U mne od 5,5 litru po sedm, ale fakt nic drastického A abych pořád nechválil, tak musím vytknout absenci tempomatu, což je u cestovně založené mašiny docela nedostatek. Také bych uvítal elektronicky stavitelné odpružení podvozku.
Do terénu tenhle stroj rozhodně není. Ses zbláznil, přeci si svou Hondičku neodrbu! Ne, v terénu by fakt díky váze neuspěla. Nejlíp se tahle mašina cítí na asfaltu. Maximálně tak nějaká polňačka.
Opravdu naprosto ideální stroj na cestování. i naprosto narvanej a s batůžkem má dost síly na pořádné zrychlení. Já jsem spokojený.

Wurst
Wurst napsal 28.05.21 v 09:06 10b.

Jediná správná volba! Koukám, že jsme téměř sousedé...

wi_tack
wi_tack napsal 16.11.20 v 18:18 10b.

Vítej mezi spokojené majitele CT Ať dobře slouží a jsi stále spkojený

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 15.11.20 v 20:29 10b.

Valkyria1520
Valkyria1520 napsal 15.11.20 v 20:16 10b.

Mám ho v tej istej farbe. Ja som si túto motorku zvolil práve pre menej "elektronických vychytávok". Mne tá elektronika nechýba. Stačilo mi u BMW 800GS Adventure ( ale tiež super motorka. len na iné použitie).
Dobrá voľba.

Juraj22
Juraj22 napsal 15.11.20 v 17:13 10b.

Krásná mašina a super barvička, tak ať slouží a hlavně kolama dolů