Moto Guzzi V7 Special (2012)

Vlastník Vrbeňák
Vloženo 14.11.2020
Aktualizováno 28.3.2021

S MG už jsem nějaký zkušenosti měl,tak jsem si na starý kolena chtěl pořídit nějakou rozumnou klasiku,která by mě neumlátila svojí vahou..

Royal Enfield Interceptor: ..taky dobrá klasika,ale servis trochu z ruky a řetěz no...

První dojmy - ...jo je to opravdu docela malý,na vejšku 180 cm,tak akorát hraniční velikost,motor je příjemnej,jen si myslím,že může překvapit začátečníka vzhledem k výkonu svým krouťákem v nižších otáčkách při neopatrným zacházení s plynuvou rukojetí na nižší rychlostní stupně...

Doplňky na motorce - čelní štítek Dart,padáky,stavitelný páčky, chromovaný držák kufru Hebco Becker a od stejný značky top case

Už jsem nějakou tu motorku vyzkoušel a v poslední době jsou v kurzu klasický tvary motorek,tak proč po nějaký takový nesáhnout a nevyzkoušet jí. Zvlášť,když se mi tenhle styl opravdu líbí. Breva 1100 cestu ve výběru V7 tak trochu vyšlapala,protože jsem s ní byl maximálně spokojenej a taky vzducháč s kardanem znamenaly další plusový body ve výběru.
K dnešnímu dni jsem s ní najel 5000km a jsem s ní spokojenej,je lehce ovladatelná,hlavně na okreskách s dobrým povrchem je to zábava i s 35KW, spotřeba kolem 4,2l/100km,zvuk i se seriovýma laufama je pěknej,žádná tlumivka šeptavá to rozhodně není.
Na příjemnější cestování jsem pořídil štítek zn. Dart a kufr na nějakou tu svačinu,protože pod sedačku se dá nalisovat tak akorát lékárnička,max. se dá strčit něco miniaturního do levý schránky pod sedlem. Cestování je vcelku v pohodě, nějakých 300km v kuse jsem přežil bez újmy,menší postavy budou na tom určitě líp.
Abych jenom nechválil,tak má taky svoje mušky. Převodovka je prostě italská,hlučnější řazení a chce taky i s motorem před jízdou nechat trochu zahřát.V létě je to ještě dobrý,ale když je chladněji,tak se motoru moc nechce a převodovka je taková tužší,to jen kdyby chtěl někdo třeba dojíždět do práce,tak by měl hlavně v chladnějších dnech vstát o 5 min dřív Jiný motorky co jsem měl,byly v takových situacích povolnější.

sdr65
sdr65 napsal 28.01.21 v 22:59 10b.

Tak to vypadá, že jsem koupil vaší motorku.
Třeba se někdy potkáme.

Tomgregr
Tomgregr napsal 17.11.20 v 12:58 10b.

nádherná!!

Falco55555
Falco55555 napsal 14.11.20 v 20:05 10b.

Klasika! V7 je super vozítko!