ČZ 175/487 (1986)

Vlastník J-a-r-o-s
Vloženo 13.11.2020
Aktualizováno 13.11.2020

No prostě Číza není to nový stroj má to své bolesti

První dojmy - Na motorku jsem přesedlal z Jawy-CZ 150/352 a oproti stopadine to byl rozhodne krok kupredu, O hodne lepší brzdy i výkon motoru. Ale co bych treba 487 oproti 352 vytknul je držení stopy v zatáčkách na hrbolech 487cka se tak nejak trochu vlni a nedrzi tak pekne stopu jako 150dina

Motorku bych doporučil pro - Možná bych doporučil pro začátečníky ovšem nesmí se bát vzít do ruky obcas i naradí

Doplňky na motorce - Při koupi byl na motorce nosič který lámal zadní blatník protože byl špatně udělaný, nyní je dole, a motorka nedisponuje žádným nadstandartním doplňkem

Tento stroj jsem si vybral tak nějak z důvodu že jsem asi momentálně neměl na nic lepšího. Podvozek se mi na nerovnostech dost vlni hlavne pri vyssi rychlosti a nerovnostech ale muze to byt tim ze jsem jeste nemel rozhozene predni a zadni tlumice, V rámci pokusu o odstraneni vlneni na nerovnostech (a pak taky se mi zdálo že se hýbe) jsem prelisoval pouzdra kyvky a vyměnil čep nicméně toto bylo bez větší změny. Na motoru jsem provedl skoro generálku(klika, ložiska, gufera, ctverkové kolecko-kvuli tomu jsem to půlil a vidlicky) akorát válec a píst jsem nechal tak jak byl tudíž bez výbrusu. Po této opravě mi tedy šly 4 kvalty. Nepodarilo se mi odladit úplně dynamo tak aby fungovalo tak že se nerozsvecuje na volnobeh dobíjení(motorka ma zaroven tendenci zdechat), nebo resp podarilo ale to tak ze jsem dal hlavni svetlomet zarovku 25/20W a mirne vyssi volnobeh ale neni to idealni, problem s dobijenim se projevuje take kdyz se jezdi po meste(musi se blikat na krizovatkach a treba jeste z kopce-stoji se na zadni brzde, pak se musi motor trochu turovat na volnobeh to nestaci). Na nejake vetsi jezdeni a jizdu i po tme bych asi doporucil vykonnejsi a bezkontaktni VAPE, nebo zgenerálkovat dyanamo to jsem nedělal jenom jsem zkoušel vyměnit dvoucívkový regulátor za nový ale to taky příliš nepomohlo. No samozdřejme se nesmí zapomenout mazat kladívko aby se nerozjel predstih nicmene s tim jsem problem nikdy moc nemel. Motorka je jinak takova celkem hrava lehka dobre ovladatelna, dvouklicova brzda vepredu kdyz se za ni fest zarve tak uz docela brzdi, spotreba je teda na ten obsah otresna dostavam se nekam kolem 4 litru na 100km, díly se daji relativne sehnat ale není to žádna slava. Provoz se s tim tak nejak blbe da stihat ale jako tech papirovych 100km/h spis tak jenom z kopce. JInak na ostrejsi jizdu se mi osvecilo tocit jak pilu a pri prerazovani trochu potahat pres spojku( snad me nebudete za toto pokladat za hovado) ale proste kdyz se drzi v tockach tak jede obstojne. Do terénu jsem ji moc nebral ale myslim si ze lehkou enduro vlozku zvladne.

J-a-r-o-s
J-a-r-o-s napsal 27.11.20 v 20:51

H1956 : Je to u rozhledny za obcí Veselí(Moravskoslezký kraj), které leží mezi Odrama a Hranicemi na Moravě, 49.6433197N, 17.8093614E
VIZI: Motorku mám od roku 2009 akorát na motorkáře jsem si ji přidal až teď, takže na ní jezdím některý rok více některý méně jak se mi chce a jak to situace dovolí, jinak trápení zavisí na úhlu pohledu no ...

Franky
Franky napsal 18.11.20 v 11:03 10b.

Za mne pěkná vzpomínka na mladší léta a 476 + 477.
175/477 už celkem upalovala a musím říci, že více kamarádů mělo 487, ale žádná netahala jako 477.
Mimochodem - 4 litry je bezva spotřeba (za 3l chodila jen i pocitově slabší 125/476).
Dnes se sem tam potkávám se 175, když mi přestane pálit jeden válec na 350 .
Loni na 100. let ČZ do Strakonic jel se mnou brácha na svojí 487 a ….ve vzduchovém pytli 110km/h a do kopce v pytli udržel i 90km/h.
Ale má snahu sehnat 472, aby mohl i do kopce udržet 100km/h.

VIZI
VIZI napsal 17.11.20 v 17:59 10b.

To, když si přečtu, tak jsem v naprostém úžasu ale spíš nepříjemně, že se ještě někdo v roce 2020, trápí s takovym strojem, neuvěřitelné

H1956
H1956 napsal 16.11.20 v 20:34

Mohu prosím vědět, odkud jsou ty fotky? myslím ty na kopci s tím přístřeškem a pohledem do údolí.

petruMRD
petruMRD napsal 16.11.20 v 10:37 5b.

N advoucífku se vyser a kup aev, funguje o mnoho lépe, jinak 75 w dynamo je blbý v tom, že začíná dobíjet asi až od třech tisíc otáček.