Moto Guzzi V85 TT (2020)

Vlastník Milda85TT
Vloženo 13.11.2020
Aktualizováno 10.3.2024

Nevšední a pěkná, má kardan a pro mne výškově a věk, akorát

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrend (Opava-Předměstí) - Prodejce vstřícný, .. tak jak by to mělo být..

První dojmy - Po 14ti letech kdy jsem se vozil na GS 1150 je to velice příjemné svezení. Je dobře ovladatelná, do zatáček jde sama a výkonu tak akorát a při 130 to krásně vrní pod zadkem..

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pohodlná, je pro pohodáře, kteří rádi cestují i na dlouhé cesty a se kterou se dá i zablbnout.

Doplňky na motorce - Při prodeji byly v akci doplňky, takže jsou tam vyhřívané hefty, padací rámy na motoru a kyvce, zadní top case 58L, boční alu kufry bumoto, tank bag s rychloupínáním, zvýšené plexy ermax, hlavní stojan.. Protože čekám na další doplňky, tak to vyfotím, až to bude všechno - (tady jedna z ''porodnice'')

Na Guzzině mám cca 2000 km, což je na nějaké větší zkušenost s touto motorkou ještě dost brzo.
Motorku jsem kupoval bez předchozího vyzkoušení a nechával jsem se překvapit, jaký na mne udělá dojem. Jediné co jsem vyzkoušel, bylo usednutí na ni, a to jenom abych věděl jak se drží a jestli dosáhnu na zem .
Tak že moje první jízda po 14ti letém půstu, kdy jsem na žádné motorce neseděl, byla z obchodu z Opavy do Jeseníku. Respekt byl, ale ježdění na moto je asi jako plavání. Nedá se to zapomenou
Začínal jsem na ČZ 175-455, pak Suzuki GSXSF 400, tu jsem vyměnil za
Kawasaki Z1300 (6v.), a nakonec BMW 1150 GS
První jízda Guzzinou? -Ty emoce se nedají ani popsat. Paráda!!
Motorka je pro mně tak akorát, padne do ruky, pohodlný posez, nohy na moji výšku 173cm - v pohodě a ovládání je bez zbytečných čudlů.
Guzzina působí a je kus ''dobrýho železa''. Jede tam, kam se pošle a ráda.
Výkon je dostačující - de facto stejný jako GS v r.2003. Ta byla o chlup silnější ale taky těžší. Ovladatelnost srovnatelná.
Motor u 85TT jede při záběhu kapku tvrdě, ale po těch 2000 km je slyšet a cítit že si sedá. To chce čas a hodně KM..
Celkově je na ní příjemné a pohodlné svezení

Vrbeňák
Vrbeňák napsal 20.05.21 v 16:27 10b.

Ahoj, nevím,jestli se potýkáme úplně se stejným problémem,ale mám podobnou zkušenost.V rychlostech zhruba nad 80km/h se ozývá z motorky hučení, zvláště v náklonu. Pátral jsem po testovacích videích, jestli uslyším něco podobnýho a nic, majitelé sami o sobě taky nic takovýho nezmiňují, což mi přišlo divný,že by takovej hluk nikomu nevadil. V servisu se s tím nesetkali, při projížďce mechanik hluk slyšel,ale jako závadu to neviděl. Zkusil jsem jejich předváděčku a tam se ten hukot taky ozýval,jen ne tak silně. Dal jsem tady dotaz do poradny na majitele TT a odpověděli mi celkem jednotně,že hluk způsobujou ty hrubý pneu Michelin Anakee Adventure. Tak zatím to neřeším a jezdím a těším se až je ojedu a přezuju. Kdyby náhodou jsi problém nějak vyřešil,dej vědět,díky...

Milda85TT
Milda85TT napsal 12.04.21 v 07:02

Moje návštěva servisu – reklamace

( tak na okraj )
Motorku jsem koupil v srpnu 2020 u MOTO TREND OPAVA. Nejprve jsem uvažoval o Ostravské prodejně, kde jsem je také navštívil, abych se na motorku Guzzi V85TT poprvé pořádně podíval. Moc se mi líbila a tak padla domluva, že až budou ¨DĚNKY¨, že se zastavím a domluvíme to..
Čas plynul, a já se dozvěděl,během té doby, než oběživo dorazilo, že GUZZINY prodávají i v Opavě – že je stejně berou z Ostravy. Pro mne z Lipové je Opava o nějaký kousek blíž k domovu než je Ostrava. Tak de-facto to bude jako ji koupit v Ostravě...(aspoň pro můj lepší pocit, že jsem Ostraváky nevynechal)
Objednání a prodej Guzziny byl v pohodě, a já byl maximálně spokojený. Zajišťují i kompletní záruční servis, jak mi bylo garantováno. Nebyl důvod mít nějaké obavy.
Během zajíždění se začalo ozývat kvílení někde od převodovky. Kvílení ( jak zapíchlý prase a bylo to fakt slyšet) nemělo to vliv na výkon motoru a neměnilo se to ani při řazení. Pouze na to měla vliv rychlost motorky. Tak jsem zajel do Opavy, ať se na to podívají. Servisák p. Gelnar, po krátké zkoušce řekl že nic neslyší ale že zkusí vyměnit olej v převodovce. Po jízdě ze servisu domů to kvičelo zase.
Během zajíždění motorky to párkrát přestalo, hlavně při jízdách z kopce a následně při malé zátěži. Pak to začalo zase. Nejvíc to kvičelo při vyšších teplotách při jízdě do kopce s častějším řazením.
V té době kdy to při jízdě přestalo, jsem byl fakt moc spokojený.
Z výletu který měl cca 300 km, tak to 50 km jelo v klidu. Tak jsem si říkal to si po zajetí sedne.
( jsem notorický smolař, co se týče motorových vozidel, co jsem vlastnil
- nový favorit max. rychlost z kopce - ať jsem dělal co mohl – 125km/h
- Kawasaki Z1300 6vál – ten jezdil na 4va. 3 roky než to opravil kamarád. A před tím to bylo ¨opravářů¨ !!! - a nic. Ale pak na těch 6vál. To je mazec a krása…
- BMW 1150 GS výměna polomotoru v záruce.( vyměnili to sami od sebe )… tak bych mohl pokračovat dááááál. )

… ale zpět k motorce
Poslední trasu, kterou jsem jel bylo 7.11.20 – Lipová – Králíky - ¨polská magistrála¨ - Deštné a zpět ( perfektní cesta hlavně když se vyvede počasí ) Během celé této cesty to pořád kvičelo. Zkusil jsem z kopce vyřadit a vypnout motor a jet – kvičelo to pořád. Před Králikama jsem musel zastavit, protože mě už z toho kraválu bolela hlava a bylo mě z toho na blití. Říkal jsem si ať to nějak dojedu.
Tak Guzzino, a pudeš se léčit do servisu, to už fakt nedám. Ale než jsem si zařídil odvoz, tak byla zima.
Došlo na to až 25.2.2021. Dovezl jsem ji do MOTO TREND Opava. Dovezl jsem ji na vozíku, ten den bylo pěkně a sucho. Motorka byla umytá – jak jinak.
Servisák p. Gelnar motorku projel a neshledal nic závažného ani to kvičení že neslyší.
Že prý slyším trávu růst, přestože jsem mu přehrál z kamery záznam který jsem pořídil – 7.11,během poslední jízdy . Na záznamu je slyšet kvíčení a motor je slyšet jen při přidání plynu. Kamera je přitom v podvodním obalu.
Musel jsem trvat na tom, aby se na motorku podíval. Že na to mám ze zákona právo.
Po 30 dnech jsem dostal zprávu, že si mám pro motorku přijed.
31.3. přijíždím a hned se ptám p. Gelnara co a jak? Motorce nic není – odpovídá – zkoušeli vyměnit zadní gumu za silniční a že prý motorku zkoušel i někdo, co má taky Guzzi 85tt a že nic. Možná že to bude asi tou gumou.. že je hrubší, - posléze povídá
( Guzziny 85tt mají dva druhy pneumatik )
Tak dobře, já si ji doma vyzkouším a pak se podle toho rozhodnu – odpovídám
Před naložením mě bylo divný , proč má Guzzinu natočenou a čučí pořád na přístrojovku a nic neříká??
Motorka byla špinavá od ježdění nevím kde, ale mlčel jsem. Tak z toho celého rozčarování jsem si ani neuvědomil, že mi nedal předávací protokol, nebo nějaký jiný zápis o opravě. Akorát mi zdělil že najeli nějaké kilometry.
Motorku jseme naložili a odjeli. Ještě že jsem tam nebyl sám, a mám tedy i svědka.
Po příjezdu Guzzinu doma zaparkuju a zjišťuji co a jak..
Takže suma sumárum:
- že i po natočení motoru pořád poblikává na levé straně ABS a na pravé svíti výstražný trojúhelník ( a to i při vypnutí a zapnutí v menu )!!!
- vyměnili mě červený obal s nápisem GUZZI na drobné nářadí za nějakou starou mrchu ( viz. Foto )--moje měla žlutou obšívku.
- najeli 73 km a nic??
- vrátili mě motorku zaprasenou ( ta do teď ještě nezmokla )
- dodnes ( 10.4. )nemám předávací protokol, ani kdy už jsem ho urgoval !!!

A to jsem s GUZZINOU ještě nejel protože je venku hnusně a takže ani nevím, co mě čeká???-- stejně musí do servisu . Když už nic, tak kvůli svíticí kontrolce ABS!!
Jen tak jsem strčil prst do koncovky, protože se mě zdála černá, a tolik sazí bych nečekal ani po 100 tis.km. Asi holka dostala za těch 73 km( ??) zabrat.
A jen tak na konec. Venku, než jsem motorku nakládal, tak místo toho, aby mi dal malý techničák do ruky, tak ho přede mnou na drzo strčil do toho starého obalu na nářadí.( abych pak později zjistil, že mě mají za TYDÝTA??)
Nevím, co si o tom všem mám myslet. Co tady čtu na netu, tak je většina motorkářů se servisy víc jak spokojena.
Teď už vím, že jsem motorku měl koupit v Ostravě.
Je mi 65 let a 45 let jsem dělal ve službách, ale takový přístup k zákazníkovy bych si nedovolil ani v 80 létech…..

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 29.03.21 v 22:19 10b.

Krásný stroj. Jak ji majitel hodnotí s odstupem?

Milda85TT
Milda85TT napsal 29.01.21 v 19:15

Díky moc.

sdr65
sdr65 napsal 29.01.21 v 19:02 10b.

Dobrá volba motorky a značky tak ať to jezdí...