Honda XRV 750 Africa Twin (1998)

Vlastník Doctoropulos
Vloženo 4.11.2020
Aktualizováno 25.3.2022

Jako puberťák jsem měl na zdi pokoje dva velké plakáty.Cindy Crawford a Honda NSX.Když přišla druhá puberta a touha se vrátit na dvě kola ožila myšlenka pořídit si civilní vezi této legendy.A po roce prohlížení inzerce si mně našla tahle černá kočka.

Honda XL 650V Transalp: důvod neuveden
BMW F 650 GS Dakar: Malá nabídka vysoká cena a ve finále mi moc nesedla.
BMW R 1200 GS: Krásná mašina jen trochu o jinejch penězích.Až mi bude přez padesát...:)

První dojmy - Drobná panická nervozita po dlouhé motopauze a úcta k legendě alespoň pro mně. Velká,robusní a docela těžká.No nic,klíček a start téměř okamžitě krásný zvuk.Klik jednička tam padne sama rozjezd jak po másle a najednou je lehoučká jak pírko.Výška ideální posez super ovládání všeho tak nějak akorát.Úsměv na tváři roste a o chvilku později už je ubytovaná v dodávce a veze se domů.A tak jsem si ji pořídil.Snad budu tak unešen i za rok... Rok to netrvalo objektivně mohu potvrdit,že jsem si motorku pro návrat do jedné stopy po vic než 15ti létech.Vybral dobře.Jet na ní je čirá radost.A o to přece jde..

Doplňky na motorce - KN filtry,padací rám,přídavná světla,zásuvka 12V,vyhřívané rukojeti Oxford,turistické sedlo.

Nejsme spolu tak dlouho abych objektivně hodnotil.
Za mně spokojenost.Samozřejmě je to starší dáma.A zkušený jezdec snadno odhalí její nedostatky dané rokem vzniku.A kde kdo mi bude tvrdit jak je to pěknej veterán.Pro mně alespoň jeden splněný dětský sen.
Cestovat se na ní dá to vím od jiných majitelů.Jistě jsou i lepší stroje na cestování,ale to je dost subjektivní.
Jo je to tak zvolil jsem si ku spokojenosti.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 09.09.21 v 23:14 10b.

Pěkně střižená..Vzhledem. ne jako ty současně intergalakticky vypadající strojky... ve zdraví užívej,a kolama dole

Kozička750
Kozička750 napsal 06.09.21 v 22:31 10b.

Vybral jsi dobře. Bude ti dělat jenom radost.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 06.09.21 v 09:12 10b.

Žanynek
Žanynek napsal 16.08.21 v 15:44 10b.

No krasavica

Milhausss
Milhausss napsal 01.07.21 v 00:15 10b.

Nádherná