Yamaha XS 650 (1980)

Vlastník leopold
Vloženo 1.11.2020
Aktualizováno 15.2.2021

Je to starý, místy rezatý a je vidět, že toho hodně zažila.

Kawasaki W 650: Moc drahá, nebo pokud byly levnější, tak nejasný původ a bouračky, jinak určitě do budoucna problém s náhradními díly - všichni víme, jak k tomu Kawasaki přistupuje.

První dojmy - Co napsat, je to celkem velký, moc lehký to není a je to velmi poctivý kus železa. Z plastu tam je jen kaplička kontrolek, jinak vše ze železa a to vč. kaslíků a vzduchových filtrů.

Doplňky na motorce - Jiné výfuky a otevřené filtry.

Po prodeji Yamaha XJ 550 se měl nějak dostavit pocit, že potřebuju jezdit na V Maxu a to o trochu víc než nyní, bohužel pocit se nedostavil a V Max stále stojí v garáži a já se přemlouvám, co vytáhnout, abych se v klidu projel.
Yuki je fajn, ale na cestu do Orlických hor bych ji nevzal, veteráni jsou taky fajn, ale než bych někam dojel a ještě k tomu, jestli bych vůbec dojel - ne že bych to měl tak v rozkladu, ale člověk nikdy neví.
Tak jsem začal vybírat nějakého klasika.
Původní myšlenka 1 válec do objemu 500 - člověk hned ví, který nepálí, vzala rychle za své, když člověk zjistí, že je na výběr jen Yamaha Sr, nebo Honda XBR nebo FT, jo abych nezapoměl ještě Enfield - ale na obrácené řazení bych si těžko zvyknul..
Tak jsem slevil z 1 válce - výběr stále nic moc a další sleva byla objem, pak už je výběr lepší.
No hledal jsem Guzzi, ale případný prodej je problém, tak jsem hledal Kawasaki W 650, výběr je, ale ceny nejsou moc lidové.
Když byla levnější, tak bouračka s nejistotou, co tam všechno je špatně, nebo jak to kdo zbastlil.
O XS 650 jsem věděl dlouho - hezká motorka, ale v našich končinách se moc nevidí a pokud, tak nějaké ,,čopr´´ verze a to jsem nechtěl.
No a pak se objevila tato.
Inzerát jsem si prohlédnul, na tachometru 95 000km, tak jsem ho zase zavřel.
Pak se mi to nějak rozleželo v hlavě, začal jsem hledat díly a podobně a ono světe div se, je na to všechno, buď originál, nebo od druhovýrobců, nebo od firem, které dělají jen díly na XS 650.
Tak jsem si zavolal, domluvili jsme se a jel jsem pro ni.
Prodejce pohodář, motorku jsme natočili, já se projel po parkovišti hraničního přechodu, ani jsem nezařadil 3 a už jsem ji tlačil na vozík.
No je to kus železa, přes zimu celková rozborka - kromě motoru, ten běží dobře a na jaře přihlásit a jezdit.
Fotky z průběhu renovace přidám.
Tak už jsem přivezl hlavní díly z lakovny.
Rám a vše, co má být černé je komaxit s bezbarvým lakem.
Snad to někomu nebude vadit.
Pro mě je to barva kvalitní, která hodně vydrží a vypadá dobře.
Zbytek bude taky komaxit, ale pouze jako základ pod klasickou barvu.
Zvolil jsem bílou, protože vrchní barva bude dobře krýt.
Tak renovace pokračuje.
Motorek tohoto typu jezdí po světě mraky, ale snad každý rok byla nějaká změna a sehnat proto díly na konkrétní rok/typ/podtyp a já nevím, kam by se to až mohlo dělit, je celkem problém.
Ano, šlo by vše koupit nové, nebo repliku, která může být i lepší než originál, ale to jsem mohl koupit jen doklady a postavit to celé z dílů.
Vypadá, že si jen stěžuji, ale jen radím, pokud chcete něco podobného, radši si 10 000 připlaťte, než toho stejně půlku vyměnit a za částku vyšší, než ten příplatek.

leopold
leopold napsal 11.11.20 v 11:01

Já si taky nestěžuju, jen si vždycky říkám, že to nechám tak, jak to přivezu a nebudu to dělat a budu jen jezdit.
A pak mi to nedá a celý to rozeberu a udělám.
Jo, jasně, když by to byla zachovalá předválka, tak to asi nechám v původním stavu, teda pokud by to nebyl soubor dílů co burza dala, ale tohle mě baví a už je celkem spousta lidí, co se za tím otočí radši, než za něčím, čeho už jezdí spousta.

Milan1963
Milan1963 napsal 06.11.20 v 12:03 10b.

Píšeš starý, rezatý...ale hezký. Podobných strojů ( tedy v podobném stavu ) mám víc. A nestěžuju si. Máš ode mně 10 bodů.

čoudy.
čoudy. napsal 05.11.20 v 09:58 10b.

Za mě super
Na českých silnicích se jen tak nepotkávají. Já to štěstí ještě neměl.

Kandelábr
Kandelábr napsal 05.11.20 v 08:08 10b.

Pěkná motorka! Parádní klasika, tak ať se renovace vydaří a dobře jezdí!

Stanooo
Stanooo napsal 04.11.20 v 17:02 10b.

Konečně po čase motorka co vypadá jak motorka. Závidím, já na takovýhle stroj už odvahu neměl (respektive už nemám prostor a výbavu na oblíbené rozborky/zborky/úpravy/opravy/...).