renocar_unor

Jawa 50/21 Pionýr (1977)

Vlastník Milan1963
Vloženo 1.11.2020
Aktualizováno 7.10.2023

Jawa 21 pionýr. Co psát úvodem ? Divil bych se, kdyby pionýra někdo neznal...

Motorka koupena od Sokromá osoba

První dojmy - Motorku jsem koupil jako nepojízdnou. První dojmy z jízdy tedy nebyly žádné. Vzhledem k tomu, že tato Jawa 21 není mým prvním pionýrem, tak jsem věděl, co kupuju a jak jezdí.

Motorku bych doporučil pro - Fandům, nostalgikům, i když ani dnes se pionýr na silnici neztratí

Doplňky na motorce - Žádné

Měl jsem doma Jawu 05, Jawu 20, Jawu 21 i Mustanga, takže v podstatě jakousi "sbírku". Vše v pěkném, pojízdném stavu. Jednadvacítku jsem ale prodal. Časem jsem ovšem nevydržel a sháněl jinou. No a když už, tak něčím zajímavou. Všechny moje pionýry dosud byly starší modely, tedy s linkovanými plechy a lištami na karoserii. Řekl jsem si, že si koupím Jawu 21 z posledního roku výroby , at' se aspoň trochu odlišuje od těch ostatních.
Nebylo to ale jednoduché. Sledoval jsem inzeráty ( Bazoš, Aukro i Motorkáři ) , ale nic vhodného se neobjevovalo. Na několik inzerátů jsem se ozval, ale pokaždé se ukázal nějaký problém. Pionýr byl například vzhledově 21, ale šlo o přestavbu z dvacítky. Anebo jiný pionýr snad byla originální 21, ale z roku 1975 , jiný byl bez štítku atd. Nakonec se vše podařilo. Bazoš mi jednoho dne ukázal Jawu 21, rok výroby 1977, se štítkem, sice trochu předělaný, ale nic, co by se nedalo dát do původního stavu. Následoval dotaz majiteli, domluvili jsme se - a jelo se pro něj. Pionýr už dlouho stál, takže nebyl pojízdný, nicméně nebyl zvlášt' zkorodovaný ani poškozený, takže celkový stav byl relativně dobrý. Majitel mi na místě "udělal" cenu, když viděl, že mám vážně zájem právě o tento ročník.
Doma jsem vše rozebral, vyčistil, co bylo třeba nahradil novými díly, zpojízdnil - a výsledek je na fotkách. Práce trvala asi 4 měsíce. Pionýr jezdí dobře. Sice má ještě pár chybiček , jako například tu, že nemá chromované ráfky kol, ale bude-li vůle a chut' , i to se napraví. Ještě přidám výrobní číslo : 1393811
A to je vše...

SLAY
SLAY napsal 10.10.23 v 06:32 10b.

pěknej ,kdo tenkrát neměl na mustanga nebo mu ho rodiče nechtěli koupit tak 21 byla druhá volba.Já bohužel měl jen 05 ale zas potuňenou

elvis78
elvis78 napsal 23.01.23 v 20:22 10b.

další krasavec

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.11.20 v 18:08 10b.

cmiral
cmiral napsal 08.11.20 v 13:36 10b.

To už se i z fekálů dělají rarity

callowsick
callowsick napsal 08.11.20 v 08:44 10b.

Jako novej