BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník hurikans
Vloženo 31.10.2020
Aktualizováno 30.10.2022

Bohužel BMW. Na cestování ( Mercedes motorky bohužel nedělá ) Nic jiného na dlouhé cesty po světě není, tedy, kromě JAWY ( podle mých požadavků)
Červená barva + černý motor.

BMW R 1100 GS: důvod neuveden
BMW R 1200 GS: důvod neuveden
BMW R 1250 GS : důvod neuveden

První dojmy - První dojmy celkem žádné, protože při koupi lilo jako z konve, tak jsem dal jen tři zkušební km z nutnosti, jestli to vůbec jede a řadí... Prodávající bydlel cca. 120 km ode mě, tak jsem stroj musel chtě nechtě hodit do dodávky. Možná bych to i odjel, ale moc se mi nechtělo. A hlavně ta krásná červená s tím černým motorem...Nebylo co řešit.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo rád polyká kilometry.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, plastové kufry (zatím, chci hliníkové), padáky, červená barva s černým motorem, jinak asi origo stav, co jsem zatím zjistil...

Na motorce jezdím už čtyřicet let ( počítám to od první jízdy na fichtlu v první třídě ZŠ). Vyzkoušel jsem všechny možné stroje, od fichtlu přes SUZUKI HAYABUSA až po HD. Jenže člověk ( rozuměj motorkář) zraje, a já před několika roky pochopil, že jestli se chci v motorkaření někam posunout, tak musím opustit klubovou scénu a začít cestovat po světě.
A cestování po světě je to, co mě absolutně nadchlo. A jelikož chci cestovat na tom, co je mi srdci nejblíž, tak cestuji na těchto mašinách - fichtl, JAWA 350/361 Sport a HD Heritage.
Jenže... (a teď se dostanu k tomu, proč jsem koupil BMW). Občas, tedy velmi často, se mi nedostává času a ještě k tomu chce někdy se mnou vyjet do světa moje přítelkyně. Takže jsem potřeboval rychlou, nerozbitnou a spolehlivou motorku, která dá při vyjížďce aspoň 7-10 tisíc kilometrů.
Jelikož značka BMW mi nebyla nikdy moc sympatická, protože jsem vyrostl jako ortodoxní motorkář, ne t...š, tak první volba byla Honda Afrika Twin 750 RD 04, r.v.1990, číslo kusu 433. Jenže po koupi jsem zjistil, že mi nevyhovuje hlavně výška stroje, potom pohodlí a výkon. Ale byla to HONDA, takže pro mě super stroj. Po roce v super stavu prodaná.
Pořád jsem hledal a hledal a nakonec mi po všech pro a proti zbylo BMW GS 1150 ( 1100 vzhledově se mi nelíbila, měla jen 5 kvaltů a GS 1200 a 1250 moc elektroniky, takže pro mě nevhodná).
Takže - dnes po dvou dnech vlastnictví, když déšť trochu ustal jsem si mojí červenou projel - jenom 50 km - ale vzhledem k mým zkušenostem a najetým km jsem pochopil, že tahle motka je ta pravá k tomu, k čemu byla určená a k čemu jí chci - objet s ní svět. Říkám to nerad, ale fakt jsem se zamiloval.
Omlouvám se všem obdivovatelům BMW - já nikdy čepice ani trička BMW nosit nebudu, ale moje géeso jsem si zamiloval hned po dvou dnech a bude to můj mazlík, který dostane tu nejlepší péči, abychom spolu prožili hooodně spokojených kilometrů. Jak dlouho spolu budeme? To poznáte podle toho, jak bude tahle moje motorka mezi aktivními.
Ještě jednou se omlouvám všem příznivcům strojů BMW - já nikdy příznivcem značky nebudu, ale vždy budu obdivovatelem strojů GS 1100 a 1150!!!

A teď ještě z jiného soudku - letos jsem na IRON RIDERS CHALLENGE ujel z Jawou 350/361 Sport 1100 km za 24 hodin!!! Za historii tohoto závodu tuto trasu dokončily POUZE tři Jawy, ale pouze jedna v časovém limitu - ta moje. Ve vší úctě - je v ČR nebo na světě někdo, kdo má zdokumentováno, že za 24 hodin na JAWĚ do roku výroby 1970 najel 1100 km?

Můžete nás sledovat na YOUTUBE na DOBRODRUZI JAWAMUNDOS.

6.11.2020 - tak na Bramboře už mám pár km najeto a je to fakt super mašina. Možná si koupím i to tričko. Je to motorka, ze které se nechce vůbec slézt, jen jet a jet...
Jediné co jsem zatím nerozklíčoval je ta červená barva - na 1150 jsem jí nikde nenašel, byla jen na 1100. Ale ono je to vlastně jedno, hlavně aby spolehlivě sloužila.

9.11.2020 - tak podle VIN jsem zjistil, že z fabriky Brambora vyjela v barvě noční černé a s černým motorem. Takže na červenou jí asi původní majitel v D přelakoval. Vzhledem k tomu, že motorka není nikde ani škrábnutá a mám k ní celou servisní historii, tak asi bouraná nebyla a majitel jí jen barevně upravil k obrazu svému.

4. 10. 2021 - na Bramboře zatím od koupě najeto cca. 10000 km. Je to super mašina jak na odpolední vyjížďku, tak na delší cestování. Letos cesta CZ-Maďarsko-Rakousko-Rumunsko-Moldavsko-Podněsterská republika-Ukrajina-Polsko-CZ.
Stroj jsme si zamilovali, takže už doma zůstane.

30.10.2022 - nadešel čas na změnu, tak holka půjde do světa. Užili jsme si spolu parádní kilometry a budu vzpomínat, ale asi zkusím GS 1200.

JAWAMUNDOS
JAWAMUNDOS napsal 19.11.20 v 10:02 10b.

JAWAMUNDOS
JAWAMUNDOS napsal 09.11.20 v 20:25

Whisky
Whisky napsal 05.11.20 v 13:06 10b.

Cajk, souhlas...jen já místo afriky měl MZ250 pak dlouho nic a pak Transalp XL600V dva roky na rozježdění a pak GS už 4rok. je mi 45 a taky jsem si motorku zamiloval...

Tomassino
Tomassino napsal 05.11.20 v 11:28 10b.

Hodně zfaru a pohody v sedle...
Jaky je příběh barevné kombinace která nikdy neopustila brány berlínské fabriky?

B52
B52 napsal 04.11.20 v 20:19

Ja mam r1200gs 2005 a jsem take stale nadseny.