KTM 1290 Super Adventure R (2018)

Vlastník H1956
Vloženo 30.10.2020
Aktualizováno 30.10.2020

Normální KTM , navíc jen kufry.

Motorka koupena od FIRMA:Flash team (Mladá Boleslav I) - http://www.flash-team.cz/

BMW R 1250 GS Adventure: důvod neuveden
Ducati Multistrada 1260 Enduro: důvod neuveden

První dojmy - Jede to skvěle. Předtím jsem měl Hayabusu, to bylo dělo, ale tento dvouválec táhne už od 4000 má to obří krouťák a dobře brzdí motorem. Padla mi do ruky hned bez problémů, jen jsem na ni trochu malej (186cm). V terénu musím dávat bacha na krátkou nohu.

Motorku bych doporučil pro - Každej, kdo nechce BMW a chce pořádnou sílu.

Doplňky na motorce - Doplňky: Kufry, ochranný rám, jen ten nižší, ochranná deska pod motorem, vyhřívané rukojeti, kovové ochrany na řídítka-ochrana spojkové a brzdové páčky vyšší plexi, quickshifter, plánuji dokoupil podložku pod boční stojan, boří se. Uvažuje o krytu na chladič a světlo.

Motorku jsem si vybral proto, že Ducati Multistrada 1260 byla moc drahá, BMW 1250 GS se mi nelíbí ty válce jak trčí do boku, navíc na tom jezdí každej, je jich moc. Možná je jich moc, proto že jsou fakt dobrý. Bral bych ten kardan. Je to těžší, ale pořád mazat a čistit řetěz je opruz. KTM je taková divočejší, má to 160 k, 140Nm to se na silnici hodí. V terénu nepoužitelné, tak dávám Off Road omezeno na 100k a i to je víc než dost.
Jezdí se s tím parádně, na rozbitých okreskách letíte 150 a podvozek to pobere a ani v zatáčkách není problém. Brzdy OK, popravdě řečeno je moc nepoužívám, brzdný účinek motoru stačí. Ale pár krizovek jsem řešil, brzdění i zatáčce bez problémů, ABS funguje. Do zatáček se nemusí přemlouvat, zatáčí ochotně. Se silničníma gumama stačím i supersportům, tam mě limituje spíše moje umění. Když to borec umí, tak mi to natře, ale motorkou to nebude. Maximálka je omezena na 246, víc to nejede. V této rychlosti (nad 200) už je to mírně neklidné, ale nevyděsí to. Srovnávám to s Hayabusou(což tady nejde), ta letěla rovně jak střela 300 km/h a ani se nehnula. Mám vyšší plexi, takže ochrana před větrem funguje líp než jsem čekal.
Pro jízdu se spolujezdcem je nutno nastavit podvozek, dělá se to ručně a je to otrava.
Úložný prostor nula, prostě nic, jen malý plastový box na klíčky, ten ale nepoužívám, klíčky mám vždy u sebe, protože je to bezklíčový přístup a kdybych měl klíčky v motorce, kdokoliv sedne a odjede. Takže kdo chce úložný prostor, tak jedině kufry, topcase a pod.
Spotřeba cca 6.5 l ale nešetřím to. Okruhy pochopitelně nejezdím, hlavně silnice a občas do lehčího terénu, polní, lesní a horské cesty. Na těžší terén to není váha vás limituje, to je jasný. Já ji ale kupoval na delší cestování po světě, chtěl jsem spíš na východ do zemí jako je Albánie,Turecko,Gruzie,Kazachstán, Irán,Kyrgystán...Na cestování je to bezva, jen nevím, zda bude stačit nádrž 21 l. S tím mám dojezd tak 300km.
Přišel ale Covid a vše je jinak. Takže jen kolem komína, zatím 13 000 km. Poruchy žádné.

H11AS
H11AS napsal 14.01.22 v 21:11 10b.

Děkuji za komentář, chybu jsem si opravil... Jinak přeji plno spokojených kilometrů... Petr

Paulano
Paulano napsal 06.11.20 v 07:55 10b.

Pecka stroj!

SemtexCBR
SemtexCBR napsal 05.11.20 v 10:59 10b.

R-ko s tou bílou je moc krásná. Ať dělá radost

abbany
abbany napsal 04.11.20 v 07:18 10b.

S-ko jeo neco klidnejší na silnici.

multis
multis napsal 01.11.20 v 18:55 10b.

Krasavice