Yamaha XV 750 Virago (1993)

Vlastník Myšoun
Vloženo 26.10.2020
Aktualizováno 26.10.2020

Yamaha XV 750 Virago - krásný chopper s množstvím chromu, pohodlným posezem a nízko položeným těžištěm. Dobře ovladatelný, s dostatkem výkonu pro jízdu sólo.

Motorka koupena od FIRMA:Iron Moto (Uherské Hradiště)

První dojmy - Po koupi synovy Yamahy XVS 125 DragStar jsem pořídil tuto krásku, abych měl motorku pro pohodové vyjížďky. Oproti Drakoušovi má Virago stupačky postavené více do svislé osy jezdce, čímž mě vyhovuje (nejsem žádný čahoun). Sezení je pohodlné, jakoby se sedělo v křesle a ne na sedle motorky. Motor je dostatečně svižný a má zátah od spodu - netřeba pořád řadit.

Motorku bych doporučil pro - Virago není pro trhače asfaltu a závodníky. Naopak, má ráda pohodovou jízdu, i svižnější, ale v rámci rychlosti bez ohrožení řidičáku:-)

Doplňky na motorce - Rolka, orlík na předním blatníku (brzy asi dojde k jeho výměně, neboť se zdá, že mu asi upadne jedno křídlo - že bych jezdil moc rychle???), plexi, boční brašny a hodiny.

Jelikož syn má Yamahu Grag Star 125, přišlo mi dobré mít stroj podobně dobře vypadající, s rozumným výkonem, oku lahodící. To právě Virago splňuje. Navíc - oproti V-stromu má jednu úžasnou vychytávku: KARDAN, nikoliv řetěz!
(Kdyby měl Stromek kardan, tak je dle mého názoru naprosto dokonalý cestovní stroj.)

Virago je snadno ovladatelná motorka, s dobře posazeným nízkým těžištěm. Malé klikaté okresní silničky s kvalitním asfaltem (u nás na Jihu opravdu takové jsou) - to je to pravé pro radost z jízdy. Samozřejmě Virago na cestovních Metzelerkách nezvládá náklony jako na supersportu, ale i tak si nechá dost líbit.

Prožil jsem jednu horkou chvilku, když jsem zjistil, že spojkové lanko je u páčky ohlodané a visí už jen na jednom vlákně. Dohrkal jsem domů téměř bez řazení (vše na kvalt 4) a opravil jej. Jinak zatím vše v pohodě.

Kdo si přeje mít krásnou motorku s klasickými karburátory, hodně chromu na neustálé čištění a leštění, slušným výkonem, ale v pohodě zvladatelnou, VIRAGO 750 se jeví jako dobrá volba.

žižala.
žižala. napsal 28.10.20 v 10:34 10b.

Supr kousek.

Čadil
Čadil napsal 27.10.20 v 04:34 10b.

pkkaca
pkkaca napsal 26.10.20 v 18:27 10b.

Dobrá volba